تفصیل | شهادت 

25th June, 2018


نوی سرمقالی

لیکنی

د‌حزب‌اسلامی امیر‌ ورور حکمتیار

ویډیو

رادیو

ترانی

انځورونه

دعا و نیایش حجاج در سرزمین وحی : (عرفات - مزدلفه) _ عازم منا شدن .

2017-09-01

بیش از دو میلیون حجاج  پس از وقوف در عرفه با غروب آفتاب در صحرای عرفات به مزدلفه رسیدند. برخی از حجاج در مزدلفه به عبادت و نیایش پرداخته و بخش دیگر به جمع‌آوری سنگ‌ریزه برای رمی جمرات پرداختند.

و بعدا کاروان حجاج که شب گذشته از عرفات وارد مزدلفه شده بودند، پس از اقامه نماز مغرب و عشا به خواندن دعا و مناجات پرداخته و سپس عازم منا شدند.

زائران خانه خدا در منا پس از رمی جمرات، قربانی های خود را ذبح خواهند کرد. حاجیان پس از به جا آوردن اعمال حلق یا تراشیدن موی سر طواف کرده و از احرام خارج می شوند.

آن دسته از حجاجی که روز دوم و سوم عید قربان را در منا سپری می کنند باید هر روز رمی جمرات را برای سه شیطان کوچک انجام داده و در روز چهارم نیز به عقبه يا شيطان بزرگ سنگ خواهند زد.

از سوی دیگر سازمان احصاییهعربستان سعودی اعلام کرد امسال پرجمعیت ترین موسم حج طی پنج سال اخیر بوده است. به گزارش این سازمان در سال 2017 مجموعا 2 میلیون و 352 هزار و 122 نفر فریضه حج را ادا کرده اند. از این تعداد 229 هزار و 308 نفر شهروند عربستان سعودی بوده و الباقی نیز از سایر کشورها بوده اند.

بر اساس احصاییههای رسمی عربستان سعودی، این کشور سال گذشته میزبان یک میلیون و 862 هزار و 909 زائر خانه خدا بوده است.واپساخبار

شعر و ادب

شهیدانو کاروان

25th June, 2018