تفصیل | شهادت 

23rd May, 2018


نوی سرمقالی

لیکنی

د‌حزب‌اسلامی امیر‌ ورور حکمتیار

ویډیو

رادیو

ترانیتفصیل

چشم انداز بر حضور برادر حکمتیار حفظه الله در استدیوم ورزشی کابل

ح معنوی

2017-05-05

با طنین نعره های الله اکبر

حضور برادر حکمتیار در قلب کشورش و قلوب مردمش در استدیوم ورزشی کابل نقطه عطفیست در راستای اعاده صلح ، تعمیم عدالت ،سربلندی و بهروزی مردم جهت نابودی خوف و جوع، که باید با خطوط زرین بر تارک تاریخ کشور حکاکی گردد

مشر مجاهد درین بیانیه معجز و پر محتوی شان مرحم به زخم های خون چکان ملت ،از دست شیادان روزگار و نیرو های داخلی و خارجی شر و فساد و طاغوت و قوای بیگانه و امپراطوری های به قبرستان مدفون شده نهاد.
تاریخ نهضت را با داده های اولی و فلسفه وجودی و شعار های دینی که با خون جوانان نهضت اسلامی در حالیکه نو جوانان بیش نبودند رنگین شد و فعلا دارد به ثمر می نشیند تشریح و وصل نمود.
با برادر خواندن طالبان و دعوت شان به صلح و رو آوردن به امن با کیاست سیاسی و اعتقاد دینی صحه به آرمان صلح که وجیه دینی بعد از اضمحلال قوای متجاوز و خروج نهایی شان میباشد گذاشت اما خاطر نشان نمود که طالبان در رده های خود (رده های بالا به خصوص) خوب و بد دارند و این مهم در سطح ملی و کشوری بالای همه قابل تطبیق است با وجود که جفا های غیر انکار را بالای صفوف مجاهدین مرتکب شده اند.
زن را معلم مجاهد و آزادی خواهان و پرورش دهنده ملت آزاد و سربلند دانست که اسوه هایش را باید در تارک مبارک اوایل اسلام و ستاره های آزادی افغانستان جستجو نمود
مرد را خدمت گار زن مومنه و تعلیم را از اساسات دینی برای همه جهت رشد و بالندگی ملت و کشور دانست.
حدود  دوستی و روابط بین المللی را بر اساس،حسن نیت و حافظ منافع ملی و کشوری تقویم داده و مردم را به وحدت همدلی عفو گذشت و تفکر در مورد آبادانی و تعلیم و تعلم فرا خواند.تا با فرایشش نهال جهالت و قلدری از ریشه نابود و آفتاب منور دبستان کشور منور تر و چون دوران جهاد پیام آور آزادی و تحقق عدالت برای ملت ،امت و جهانیان باشد
یاد بود از برادران همراه و شهدا عزیز و فامیل های مجاهد بیوه ها ایتام و درد دیدگان پنج دهه جنگ را با گفتن جمله تاریخی ،اگر بخواهم بر قبر شهیدی اکلیل گل بگذارم اولتر از همه به پولیگون پلچرخي کابل خواهم رفت، اعزاز ،و درد و آرزو و احساس قلبی ایمانی و عقلانی شانرا جهت وصل با آنها و ادای مسئولیت آرمان هایشان در همه ابعاد ابرازنمود که چه مبارک پیام.
با جرات و وقار مجاهد ، امیر ، قائد ملی و سیاست مدار خبیر آگاه از روابط جهانی و موقعیت کشورش درین قرن اعلان نمود که ملت سربلندش تحت هیچ عنوان تسلیم ایادی خارجی و قلدران بی ایمان و امپراطوران سرکش نخواهد شد و سرش را جز به در بار الله مهربان، کسی دیگری خم نخواهد کرد و بآ این پیش در آمد خواستند تفهیم بنیان گذاری افغانستان مدرن مبتکر و آگاه به اوضاع ملی و بین المللی و واصل با دروس زمان منجی بشریت رسول مقبول ص  را بنمایند و تاکید نمایند اینکه:
من بعد در افغانستان تحت هیچ عنوانی با کودتا ها و تحمیل زور و مزدوری به اغیار و قوت های بیگانه کسی به قدرت نخواهد رسید این تخیل واهی را باید از سر بدور کرد .
یگانه بدیل نیک و اسلامی همانا اجرای انتخابات و احترام به آرای مردم و کرامت انسان و نفس،نفیس خدا داد آحاد ملت میباشد .ملت ما هنوز با وجود چندین دهه جنگ الحمد لله زنده سر بلند و مصمم است و این اجتماع شاهد آن است

در ادامه با متانت فرمودند:

* درین اجتماع جای خیلی از سروان وشهدای ما خالیست،شهدایی که از الله متعال التجای تحقق ارمان هایشانرا  داریم.
* ملت ما هنوز با وجود چندین دهه جنگ الحمد لله زنده سر بلند و مصمم است و این اجتماع شاهد آن است
وبا آرمان های مقدس  در دنیا و اخرت سر بلند باشید .
*اگر بخواهم در قبر شهیدی اکلیل گل بگزارم باید به پولیگون پلچرخي بروم ،و بر گور دسته جمعی شهدا انقلاب گل بگذارم ، بگذارید برای یاد از شهدا ی کشور اجتماع دیگری داشته باشیم.
*در حدود پنجاه سال جهاد نمودیدو همه زندان های افغانستان از شما پر شد اما نه شما به استبداد سر خم کردید و نه تسلیم شدید.
 *امروز کشور ما به صلح  چون دیروزی که به جهاد و مقاومت ضرورت داشت ،ضرورت دارد،و هر که درین مسیر با ماباشد برادر ماست و همر اش،یکجا مبارزه میکنیم،ولو با ما جفا های بزرگ نموده باشد ،معامله ما با آنان بر اساس اسوه رسول اکرم ص ،بر عفو گذشت و اغماض استوار است.
 *جنگ امروز سودش به جیب دشمنان اسلام و کشور میریزد.
 *طالبان را نیز،به برادری دعوت میکنیم.
* کسانی لیاقت برادری را دارند که خواهان صلح و ختم مداخلات اجنبی و ... باشند 
*بیابید را باب تازه از برادری را باز و تجارب تلخ گذشته  تکرار نگردد
 *ما همان شعار های روز های اول نهضت اسلامی را که با برادران موسس نهضت در پارک زرنگار و .... نصب و اعلان مینمودیم با آن شعار ها غازی استدیوم کابل را مزین نمودیم که تقریبا اکثریت ان برادران شهید شدند و امانت را به ما گذاشتند که ازان باید محافظت و ادای رسالت نماییم.
بلی !
به اطمینان گفته میتوانم که تحقق صلح و ختم  جنگ تحمیل شده و مبارزه جدی و همه جانبه برضد مافیا و مواد مخدر که بالاترین تحدید بعد از اشغال که خود زایاننده این پدیده شوم و ریشه سوز میباشد ، ما را به این آرمان مقدس،خواهد رساند و در همین راستا برادری خویشرا با همه برادران مسلمان و افغان خویش اعلان ،و میانجی صلح و احقاق حقوق شان خواهیم بود .

و من الله توفیق

ا د لیکوال لیکني
پخواني لیکني

واپس


اخبار

شعر و ادب

شهیدانو کاروان

23rd May, 2018