تفصیل | شهادت 

19th June, 2018


نوی سرمقالی

لیکنی

د‌حزب‌اسلامی امیر‌ ورور حکمتیار

ویډیو

رادیو

ترانیتفصیل

پیام روشنی برای وحدت وهمدلی : رویکرد جدید بزرگان حزب اسلامی وجمعیت اسلامی !

راپور

2017-07-12


در ضیافتی که روز یک شنبه ۱۸ ماه روان به افتخار دوتن از بزرگان جهاد واعضای محترم شورای اجراییه حزب  اسلامی افغانستان هریک انجنیر عبدالسلام هاشمی رئیس کمیته انسجام حزب اسلامی ، وانجنیرصاحب محمد امین طارق رئیس کمیته شهداء ومعلولین ،  از جانب برادر مجاهد فضل الدین عیار قوماندان اسبق زون آسمایی کابل در منزل شان واقع تمتمدره پروان ترتیب یافته بود ، پیام روشنی برای وحدت وهمدلی محسوب می شد.
 به رسم احترام  معمول میزبانی آقای عیار مهمانان را خوش آمدید گفته محفل با تلاوت آیاتی از کلام الله مجید آغاز یافت.
نخست برادر مجاهد انجنیر صاحب هاشمی رئیس دفاتر حزب اسلامی ،ضمن سپاسگذاری از آقای عیار پیرامون صلح ووحدت در جامعه اسلامی صحبت نموده از همه برادران خواست تا برای رفاء وآسایش مردم متحد باشند وبا همکاری در برابر مشکلات بایستند.
هم چنان برادر مجاهد انجنیر صاحب محمد طارق نیز به نوبه خود سخنان مبسوطی در رابطه با قضایای روزابراز
فرموده ، تا کید بران داشت تا مجاهدین، گذشته هارا فراموش نموده در کنار هم یکجا در تصمیم گیری هم فکر ونظر باشند تا در برابر توطئه ها فائق آیند.
وی از همه ملت وبه خصوص آنهائیکه در برابرمتجاوزین قشون شوروی و لشکر سیاه از خود شایستگی وپایمردی نشان دادند سپاس گذاری نمود.
موصوف وعده سپر د که بعد ازین به هیچ کس اجازه نخواهیم داد مردم مارا متفرق ساخته واهداف شوم شانرا عملی سازند. 
در ختم سخنانش برادر طارق با اعضای مجلس به روح همه شهداء به ویژه آناییکه در سالهای پسین جهان را وداع گفته بودند دعا نمودند.
بعد از صرف طعام برادر گرامی بسم الله محمدی ضمن تشکری از میزبان در رابطه با صلح صحبت نموده حمایت شانرا ازصلح حزب اسلامی بادولت اعلان کردند او همدلی را راه موفقیت مجاهدین دانست،ایشان از دوره جهاد ومقاومت یاد آوری نمودند.
همه اعضای محفل که با اشتیاق تمام سخنان بزرگان را گوش میدادند، بر ادامه این نشست ها به اشتراک بیشتری از نخبه گان وشخصیت های بانفوذ شمالی تاکیدنمودند.
قرار بر این شد تا مجلس صلح وآشتی بعدا درسالنگ، پنجشیر وکاپیسا برگزار شده،  در راه وحدت وهمکاری گام های عملی برداشته شود.

در پایانی برنامه برادر مجاهد الحاج طارق با همراهانش عازم گلبهار شده و نزد الحاج عبدالقدیر قوماندان مشهور گلبهار که در ماه مبارک رمضان حاجی عبدالرحیم برادر بزرگش به اثر مریضی داعی اجل را لبیک گفته بود رفته و دعا نمود. 
این سفر تاریخی که برگی از تاریخ مبارزات وهمدلی بزرگان شمالی را نشان میداد روزنه امیداست برای فردای بهتر که انشاءالله مایه خرسندی برای مردم ما به حساب ميرود.

 د لیکوال لیکني
پخواني لیکني

واپس


اخبار

شعر و ادب

شهیدانو کاروان

19th June, 2018