تفصیل | شهادت 

25th June, 2018


نوی سرمقالی

لیکنی

د‌حزب‌اسلامی امیر‌ ورور حکمتیار

ویډیو

رادیو

ترانیتفصیل

ديدار تعدادی از شخصیت های جهادی و وارثین شهدای ولایت تخار با امیر مجاهد ح ا ا و قائد ملی کشور :

ریاست امور فرهنگی ح ا ا

2017-09-11

در این دیدار که روز یک شنبه در اقامتگاه امیر حزب اسلامی انجام شد، ابتدا څارنوال هدایت الله حميدی صحبت نمود و ضمن خوش آمدید به
امیر مجاهد ح ا ا و قائد ملی کشور  بر اتحاد و همبستگی بین افغان ها درین مرحله حساس تاکید ورزید. 

وی گفت: مجاهدين حزب اسلامی در ولایت تخار با مشکلات زیادی روبرو هستند و امارت حزب اسلامی باید به مشکلات آنان توجه جدی نماید. 
محترم حمیدی اضافه نمود موجودیت یک دفتر سیاسی مقتدر حزب اسلامی در تخار ضرورت است تا اعضای این حزب بتوانند از آن طریق به فعالیت های خود ادامه دهند.
سپس سید برهان الدین بشارت در مورد مشکلات جوانان اشاره نموده گفت: برای جوانان ولایت تخار زمینه تحصیل و بورسیه های تحصیلی فراهم شود. 
بشارت به انسجام جوانان تاکید ورزید وگفت: حزب اسلامی فعالیت های اجتماعی و فرهنگی وسعت بخشد .
وی خواهان به کار گماشتن افراد متعهد و ورزیده در صفوف حزب اسلامی، ایجاد یک پوهنتون و رادیو تلویزیون و همچنان نامگزاری مراکز فرهنگی به نام های شهدای واقعی جهاد شد.
در این نشست عبدالواسع واحدیار نیز صحب نمود و گفت: در تخار جوانان تحصیل کردهء بازماندگان شهدا زیاد است و باید برای آنان فرصت های کاری فراهم شود. 
واحدیار افزود جوانان ولایت تخار به ارزش های جهاد احترام گذاشته و برای حفظ این ارزش ها اماده هرنوع قربانی می باشند.
همچنان سید صبغت الله عالمی نیز صحبت کوتاه نمود و گفت: موجودیت حزب اسلامی در جریانات سیاسی یک ضرورت است و امیر حزب اسلامی باید در صحنه سیاست حضور علنی داشته باشد.  
واحدیار گفت دروازه های امید به روی مردم بسته شده است چون با گذشت هر روز بحران زیادتر می شود و مردم از چهره های سیاسی آزموده شده راضی نیستند و از آنها به ستوه آمده اند.
به باور وی حزب اسلامی در دوران جهاد در شمال شرق کشور فعالیت های گسترده را انجام داده است و تعهد جوانان تخار با حزب اسلامی همچون ګذشته باقی مانده است و در هر گونه شرایط مبارزه خود را ادامه میدهند.  واحدیار اضافه کرد بخاطر رفع مشکلات موجود باید اقدام عاجل شود، یک مرکزيت رسمی و منظم در تخار ایجاد شود، چون اکثریت مردم از حزب اسلامی استقبال و حمایت می کند.
امیر مجاهد حزب اسلامی افغانستان پس از استماع نظریات و پیشنهادات آنان گفت، تخار در آغوش خود شخصیت های بزرگ تاریخی را تربیه و به ملت خود تقدیم نموده است که همتای آن در دیگراحزاب و گروها دیده نه شده است. 
برادر حکمتیار بیان داشت: حزب اسلامی در هر قریه افغانستان حضور فعال و نیرومند دارد ویگانه حزب افغانستان شمول است که همیشه نقش فعال، موثر و تعین کننده داشته است و امروز هم نقش حزب اسلامی برجسته و تعین کننده است. امیر حزب اسلامی افزود که بعد از امضای توافق نامه صلح در اوضاع کشور تغیرات زیادی به وجود آمده است، در حالی که حزب هنوز در حکومت شامل نه شده است. 
برادرمجاهد حکمتیار با اشاره به وضعیت کنونی کشور گفت: ما باور داریم که وضعیت فعلی به زودی تغیر خواهد کرد زیرا این حالت دردناک دیگر برای مردم قابل قبول نیست.
در مورد انتخابات اینده برادر حکمتیار گفت: انتخابات آینده پیش رو است و منتظر نتایج آن هستیم و اگر انتخابات شفاف،عادلانه، بیطرف و بدون تقلب انجام شود باعث تغیر مثبت خواهد شد.
وی به ترور  برخی از علمأ و شخصیت های برجسته حزب اسلامی افغانستان نیز اشاره کرد و گفت، این افراد از سوی کسانی ترور می شود که از اسلحه و امکانات دولتی استفاده می کنند و از داخل نظام حمایت می شوند.
امیر حزب اسلامی افغانستان برادر مجاهد حکمتیار یکبار دیگر بر پایان جنگ و ناامنی در کشور تاکید ورزیده گفتند: این حالت دردآور به زودی پایان می یابد و صلح سرتاسری تامین می شود.
ریاست امور فرهنگی حزب اسلامي افغانستان
مدیریت مطبوعاتد لیکوال لیکني
پخواني لیکني

واپس


اخبار

شعر و ادب

شهیدانو کاروان

25th June, 2018