تفصیل | شهادت 

18th February, 2019


نوی سرمقالی

لیکنی

د‌حزب‌اسلامی امیر‌ ورور حکمتیار

ویډیو

رادیو

ترانیتفصیل

حکمتیار: سعی می کنیم طالبان را متقاعد بسازیم که با روند صلح بپیوندند

ریاست امور فرهنگی و مطبوعاتی ح

2018-01-22

انجنیر گلبدین حکمتیار رهبر حزب اسلامی افغانستان در دیدار با بزرگان، علما و جوانان مناطق مختلف ولسوالی بگرامی گفت، اکثریت افراد آگاه و هوشیار طالبان؛ پیوستن حزب اسلامی با پروسه صلح را مفید میدانند و میخواهند که آنها نیز راه حزب اسلامی را انتخاب نمایند.

رهبر حزب اسلامی افزود، در حالیکه بعضی ها با صلح دشمنی دارند و خواهان ادامه جنگ هستند، اما حزب اسلامی توانسته است از طریق مذاکرات بین الافغانی با دولت صلح کند و ملت نیز از این موقف حزب اسلامی حمایت نموده و این را به خیر کشور میداند.
وی گفت، ما همواره تلاش میکنیم که طالبان را هم متقاعد بسازیم و شرایط را برای شان فراهم کنیم که با پروسه صلح یکجا شوند و از دولت نیز خواستار شدیم که شرایط معقول آنان را بپذیرد.
رهبر حزب اسلامی اضافه کرد، تلاش های زیادی صورت گرفته و ما به تلاش های خود در این زمینه ادامه خواهیم داد و امیدوار هستیم که طالبان به جنگ پایان بخشند و در مذاکرات صلح بین الافغانی شرکت نمایند.
رهبر حزب اسلامی همچنان گفت، به باور من طالبان هم میخواهند که با پروسه صلح یکجا شوند، ولی در دولت ظرفیت و آمادگی لازم وجود ندارد که طالبان را با آغوش باز بپذیرد و به شرایط معقول آنها پاسخ مثبت داده شود.
رهبر جهاد و آزادی افزود، حزب اسلامی مرحله جدید مبارزه را آغاز کرده و اظهار امیدواری نمود که در این مبارزه نیز ان شاءالله پیروز خواهد شد.
برادر حکمتیار خاطر نشان ساخت، که ما نه در این حکومت خود را شریک میدانیم و نه خواهان مشارکت در آن هستیم، اما آماده هر نوع همکاری در زمینه تحکیم صلح و امنیت در کشور می باشیم.
وی علاوه نمود، امروز اکثریت  ملت از حزب اسلامی حمایت می کنند و از حزب این انتظار را دارند که کشور را از این حالت خارج کند، در حالیکه احزاب دیگر اعتبار و حیثیت خود را در بین مردم از دست داده اند و از سیاست ها و شعار های آنان حمایت نمی کنند.
رهبر حزب اسلامی در مورد انتخابات آینده ولسی جرگه نیز صحبت نمود و گفت، انتخابات را وسیله تغییر برای حل بحران بسازیم و شخصیت های مخلص، مومن و با ضمیر را انتخاب نماییم و افراد غاصب، ظالم و مفسد را باید به هیچ صورت حمایت نکنیم.
در این دیدار محمد عارف مخلص و چند تن دیگر نیز صحبت کردند و از تلاش های حزب اسلامی در تامین صلح و امنیت حمایت نمود و اطمینان دادند که در راه تداوم صلح و ثبات و همچنان برگزاری موفقانه انتخابات ولسی جرگه با حزب اسلامی همکار خواهند بود .

ریاست امور فرهنگی و مطبوعاتی حزب اسلامی افغانستان

۲ دلو ۱۳۹۶

 د لیکوال لیکني
پخواني لیکني

واپس


اخبار

شعر و ادب

شهیدانو کاروان

18th February, 2019