تفصیل | شهادت 

18th February, 2019


نوی سرمقالی

لیکنی

د‌حزب‌اسلامی امیر‌ ورور حکمتیار

ویډیو

رادیو

ترانیتفصیل

پيام تسليت محترم حكمتيار به خانواده مرحوم صوفى پاينده محمد

برادر حکمتیار

2018-02-02

بسم الله الرحمن الرحيم
إنا لله و إنا إليه راجعون
به خانواده محترم قهرمان نامور جهاد و بزرگمرد تاريخ كشور ما مرحوم صوفى پاينده محمد! 
السلام عليكم و رحمة الله و بركاته و بعد:
به مناسبت وفات مرحوم صوفى پاينده محمد؛ به شما، به همسنگران دلير و سربلندش، به تمامى اعضاء حزب اسلامى، به فرد ملت مؤمن ما و دردمندانى كه در اين غم با شما شريك اند؛ تسليت عرض نموده، از بارگاه الهى براى وى مغفرت و علو درجات و براى شما صبر و اجر استدعاء دارم. 
با وفات برادر بزرگوارم مرحوم صوفى پاينده محمد؛ ملت ما در مجموع و حزب اسلامى افغانستان به گونه خاص از شخصيتی بلند، قهرمان واقعى جهاد عليه اشغالگران شوروى، مجاهد شكيبا، صبور، مصمم، خستگى ناپذير و متعهد به اسلام محروم شدند؛ از شخصيتى كه نه تنها تاريخ كشور ما نظير او را كمتر ديده بلكه تاريخ امت سربلند اسلامى نيز نام عده اى معدودى چون او را در دل خود با حروف زرين حك كرده است. 
دعاء می کنم که خداوند رؤف و مهربان اين خلأ را با شخصيت های متعهد، مؤمن و هدفمندى چون او پر کند و آرمانهايش را محقق سازد. إن شاءالله آرمانهای مقدس او و تمامى مجاهدان مؤمن و شهداء جهاد حتماً و به زودی تحقق خواهند يافت.
خنجان و سالنگ شمالى در مجموع سنگر شكست ناپذير مرحوم صوفى پاينده محمد و همرزمانش عليه نيروهاى شوروى و عمال فرومايه شان بود، كاروانهاى دشمن بيشترين ضربات و تلفات را در اين جا ديده اند، هيچ قطار دشمن نمى توانست از اين دره مردخيز و سنگر گرم مجاهدان دلير با خاطر آرام و بدون مواجه شدن با ضربات كوبنده مجاهدين بگذرد، بيش از نود ميل كلكوف را از نيروهاى شوروى به غنيمت گرفتند، بيشترين تعداد اسراء جنگى شوروى را آنها به اسارت درآوردند، معامله شان با اين اسراء نيز چنان مردانه وار و شرافتمندانه بود كه عده اى از آنان به محافظين او تبديل شدند و سالهاى متمادى را در كنار او سپرى كردند. 
و اما آيا مى دانيد؛ عمال فرومايه دشمن با اين بزرگمرد تاريخ ما چگونه برخورد كرد؟!! پس از خروج نيروهاى شوروى و سقوط حكومت دست نشانده شان و تشكيل حكومت ائتلافى؛ كمونستها و منافقين او را طى توطئه نامردانه اى به دام انداختند، چند سالى او را در زندان پنجشير نگهداشتند، بر جبهه او هجوم بردند، مجاهدينش را خلع سلاح كردند، زمانى او را رها كردند كه نه تنها نود ميل كلكوف و بقيه سلاحهاى غنيمتى را بدست آوردند بلكه اهالى اين دره مردخيز را كاملاً خلع سلاح نمودند، و به باداران خويش مژده انتقام از حملات بر قطارهاى روسى را مخابره كردند!! تمامى اين نامردى ها را به دستور روسها و براى اثبات صداقت و وفادارى شان در غلامى و بردگى در برابر آقا و بادار مرتكب شدند!! 
مطمئنيم كه نامردان پست و فرومايه اى كه برده هر تجاوزگر و بيگانه اند و مأموريت ترور شخصيتهاى مجاهد و تأثير گذار جامعه ما به آنان سپرده شده؛ به جزاى خيانتهاى شان به اسلام و كشور خواهند رسيد و پروردگار ذوالانتقام انتقام خون شهداء و مجاهدان راه حق و عدالت را از آنان خواهد گرفت. نه خداى ذوالانتقام فراموش مى كند و نه مجاهدين راه خدا و وارثان راستين رادمردان سربلند ملت مؤمن ما از ياد مى برند. اين تعهد راستين و محكم ما با پروردگار و با سالاران و سروران جهاد است كه راه بزرگمردان مؤمن را تا پايان و آخرين نفس زندگى خود تعقيب خواهيم كرد و با گامهاى استوار و متين به سوى هدف پيش خواهيم رفت. 
خداوند کريم او را در زمره شهداء بدر و احد و سروران شهيد جهاد افغانستان محسوب و محشور کند و آرمان های نيک او و تمامی کسانی را برآورده سازد که در راه خدا با دست، زبان و قلم جهاد کردند، در برابر هر اشغالگر به سنگر رفتند و به مبارزه پرداختند، هم در سنگر مبارزات فکری و عقيدتی از ارزشهای اسلامی دفاع کردند و هم در سنگر دفاع از مرزهای کشور و سربلندی و آزادی آن محکم ايستادند و تا پای جان رزميدند. 
خداوند كريم حافظ و ناصرتان. بااحترام


حكمتيار 
12 دلو 1396د لیکوال لیکني
پخواني لیکني

واپس


اخبار

شعر و ادب

شهیدانو کاروان

18th February, 2019