تفصیل | شهادت 

16th December, 2018


نوی سرمقالی

لیکنی

د‌حزب‌اسلامی امیر‌ ورور حکمتیار

ویډیو

رادیو

ترانیتفصیل

بیش از 22 هزار آمریکایی در جنگ افغانستان کشته و یا زخمی شده‌اند

2018-02-06

وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) جدیدترین آمار درباره نظامیان این کشور را که در جنگ افغانستان کشته و یا زخمی شده‌اند، را بیش از 22 هزار نفر اعلام کرد.

به گزارش دفاع پرس به نقل از «نیوز ژورنال آنلاین»، پنتاگون در پایگاه اینترنتی خود تازه‌ترین آمار نظامیان کشته و زخمی شده آمریکایی در افغانستان را اعلام کرد.

براساس این گزارش از آغاز حمله آمریکا به افغانستان در سال 2001 تا روز گذشته دست‌کم 2 هزار و 263 نظامی آمریکایی در این کشور کشته و 20 هزار و 289 نظامی دیگر آمریکایی نیز در عملیات‌های مختلف نظامی زخمی شده‌اند.

این در حالی است که با استراتژی جدید ترامپ، تشدید جنگ در افغانستان و حضور دوباره نظامیان آمریکایی در میدان جنگ، احتمال افزایش تلفات این نظامیان نیز وجود دارد.

رئیس جمهور آمریکا در آوریل سال گذشته میلادی با ابراز نگرانی از پیروزی طالبان در افغانستان به عنوان بخشی از استراتژی خود با اعزام چند هزار نظامی آمریکایی به افغانستان موافقت کرد.

اکنون براساس آخرین آمار ارائه شده توسط وزارت دفاع آمریکا بیش از 15 هزار نظامی این کشور در افغانستان مستقر هستند.

ژنرال «کنت مک‌کنزی» مدیر ستاد مشترک نیرو‌های مسلح آمریکا نیز اخیرا گفته بود که این نیرو‌ها برای «کمک و مشاوره» به نیرو‌های امنیتی افغان در نزدیکی خطوط مقدم حضور خواهند یافت و این احتمال ادامه تلفات نظامیان آمریکایی را در پی خواهد داشت.

این در حالی است که به گزارش اداره بازرسی آمریکا در امور بازسازی افغانستان نیز حملات نفوذی علیه نظامیان آمریکایی، ناتو و افغان نیز افزایش یافته است.

 د لیکوال لیکني
پخواني لیکني

واپس


اخبار

شعر و ادب

شهیدانو کاروان

16th December, 2018