تفصیل | شهادت 

18th February, 2019


نوی سرمقالی

لیکنی

د‌حزب‌اسلامی امیر‌ ورور حکمتیار

ویډیو

رادیو

ترانیتفصیل

واکنش سفیر روسیه در کابل به اظهارات “استانکزی”

تبصره

2018-02-09

((سفیر روسیه در کابل در واکنش به اظهارات رئیس عمومی اداره امنیت ملی اعلام کرد که برخی از مقام‌های افغان ناکامی برنامه‌های جنگی خود را به دوش روسیه میگذارند.

به گزارش اسپوتنیک، الکساندر مانتیتسکی، سفیر روسیه در کابل دیروز به خبرنگاران گفته که این کشور بخاطر احتمال آمدن جنگجویان داعش از عراق و سوریه به افغانستان، تدابیر امنیتی را در مرزهای افغانستان بیشتر ساخته است.
آقای منانتیتسکی در واکنش به اظهارات معصوم استانکزی، رییس عمومی امنیت ملی کشور، مبنی بر حمایت روسیه از گروه طالبان گفت که برخی از مقام های (افغان) ناکامی برنامه های جنگی شان را به دوش روسیه میگذارند.
وی با رد این اظهارات رییس عمومی امنیت ملی گفت که این اتهامات بی بنیاد است.
این مقام روسی در مورد حمایت از طالبان اظهار داشت: " روسیه بار ها گفته است هیچ گونه کمک را در اختیار طالبان قرار نمی دهد، اما برخی مقام ها ناکامی جنگ خود را به گردن روسیه می اندازند و یک بار دیگر با مسوولیت می گویم که طالبان را حمایت نمی کنیم و موضوع گیری ما واضع است."
با آنکه روسیه بارها از سوی مقامات امنیتی و نظامی افغانستان متهم به حمایت از شورشیان طالبان شده است اما این اتهامات تا کنون تاثیرات چندانی روی روابط مسکو و کابل نگذاشته است.
مانتیتسکی همچنین تاکید کرد که در ادامه همکاری‌های نظامی روسیه با دولت افغانستان قرار است 30 نظامی افغان به مدت 6 سال در روسیه آموزش نظامی ببینند.
این در حالی است که آمریکا و برخی مقامات افغان در بسیاری از موارد روسیه را به حمایت از طالبان متهم می‌کنند، اما مقامات روس همواره این اتهامات را رد کرده‌‌اند))

با تایید و رد اتهامات آز جانب قدرت های بزرگ خارجی این ملت ماست که به انواع و اقسام مختف قربانی داده و همه دست آوردهای شان با ارزوی تحقق به صلح از دست خواهند داد...د لیکوال لیکني
پخواني لیکني

واپس


اخبار

شعر و ادب

شهیدانو کاروان

18th February, 2019