تفصیل | شهادت 

16th December, 2018


نوی سرمقالی

لیکنی

د‌حزب‌اسلامی امیر‌ ورور حکمتیار

ویډیو

رادیو

ترانیتفصیل

مسئولین دفتر حزب اسلامي در دایکندی با امیر حزب اسلامی دیدار کرد

دفتر امیر حزب اسلامی افغانستان

2018-03-14

امیر حزب اسلامی افغاستان انجنیر ګلبدین حکمتیار سه شنبی صبح با جمع از بزرګان، مجاهدین و جوانان صفحات مرکزی ولایت دایکندی و مسئولین دفتر ولایتی حزب اسلامی دیدار کردند.

در این دیدار محمد اکبر عرفانی مسؤل فرهنګی دفتر ولایتی و سید جواد هاشمی رئیس انسجام حزب اسلامی در ولسوالی میرامور ضمن خوش آمدید برای امیر حزب اسلامی در باره مشکلات و فعالیتهای اعضای حزب اسلامی در ولایت دایکندی یاداوری نموده و ګفتند: حزب اسلامی خانه عزت مردم افغانستان است و ما امیدواریم که این حزب در حل بحران کنونی کشور نقش فعال و ارزنده داشته باشد. 
سید جواد هاشمی ګفتند، در وقت جهاد با شوروی سابق تقریبا ۵۰ در صد مردم صفحات مرکزی افتخار عضویت حزب اسلامی را داشتند، حالا هم اګر توجه جدی صورت بګیرد تعهدات که مردم با دین، وطن و حزب خود داشتند به آسانی احیا خواهد شد.
امیر حزب اسلامی پس از استماع خواست ها و پیشنهادها باشندگان دایکندی و ضمن تشکر به آنان گفت: ما باید کشور خود را از این حالت درد ناک بیرون کنیم، به جنگ خاتمه دهیم، صلح و امنیت را در کشور تآمین نمایم.
امیر حزب اسلامی افزود: الحمدلله یګانه حزب که ملت شمول است؛ حزب اسلامی است. در این حزب هر افغان بنا بر تعهد با خداوند متعال و کشور عزیز ما پیشقدم است، ما در حزب از تمامی اقوام برادر به نوع متوازن اعضا داریم، و میبینیم که اعضا محترم حزب اسلامی بدون هیچ نوع تعصب لسانی، مذهبی و سمتی برای اهداف مقدس این حزب متعهد هستند و قربانی میدهند. ما در صفحات مرکزی کشور جبهات جهادی بسیار نیرومندی داشتیم، در دایکندی قوماندان های دلیر داشتیم که در برابر روس جهاد کردند. ما برخلاف دیګر ګروه ها و احزاب که قومی و سمتی هستند از بدخشان تا نیمروز و از فاریاب تا خوست اعضای فعال و مجاهدین با اهداف بسیار عالی داریم. از برادران خود در صفحات مرکزی بخصوص برادران دایکندی میخواهیم که برادارن را منسجم کند، برای انتخابات امادګی جدی بګیرند و در بین برادران وحدت و برادری را قایم نمایند.
دفتر امیر حزب اسلامی افغانستان – بخش فرهنګی و نشراتی

۱۳۹۶/۱۲/۲۲

 د لیکوال لیکني
پخواني لیکني

واپس


اخبار

شعر و ادب

شهیدانو کاروان

16th December, 2018