تفصیل | شهادت 

18th February, 2019


نوی سرمقالی

لیکنی

د‌حزب‌اسلامی امیر‌ ورور حکمتیار

ویډیو

رادیو

ترانیتفصیل

سناتورهای آمریکایی با انتصاب «مایک پمپئو» به عنوان وزیر خارجه این کشور مخالف هستند!?

.

2018-04-15

 

 در حالی که ترامپ  رئیس سازمان سیا را برای مقام وزارت خارجه آمریکا پیشنهاد کرده است، اما برخی از سناتورهای آمریکایی با انتصاب «مایک پمپئو» به عنوان وزیر خارجه این کشور مخالف هستند.

نشریه آمریکایی «ریزن» گزارش داد که «رند پال» نماینده ایالت «کنتاکی» در سنای آمریکا از احتمال انتصاب «مایک پامپئو» به عنوان وزیر خارجه جدید این کشور و تاثیر آن بر ادامه جنگ افغانستان ابراز نگرانی کرد.

 سناتور آمریکایی با اشاره به اظهارات گذشته ترامپ گفت اظهارات صریح ترامپ درباره پایان حضور نظامی آمریکا در افغانستان و خروج نیروهای آمریکا از این کشور عامل پیروزی وی در انتخابات بود.

وی افزود: اما پیشنهاد مایک پمپئو به عنوان نامزد وزارت خارجه آمریکا به معنی ادامه جنگ در افغانستان است، زیرا وی بر حفظ حضور نظامی آمریکا در افغانستان تاکید دارد.

پال تصریح کرد کسانی که حمله 11 ستامبر را طراحی کرده بودند کشته شدند و دلیلی برای ادامه جنگ و اعزام سربازان آمریکایی به افغانستان وجود ندارد.

از سوی دیگر،  «مایک پمپئو» رئیس سازمان سیا و نامزد جدید وزارت خارجه آمریکا در جلسه سنای این کشور تاکید کرد که آمریکا نباید حضور نظامی خود در افغانستان را پایان دهد.

دونالد ترامپ پس از برکناری «رکس تیلرسون» از مقام وزارت خارجه آمریکا رئیس سازمان سیا را برای اخذ رای اعتماد به عنوان وزیر خارجه جدید این کشور به سنای آمریکا معرفی کرده است.

این در حالی است که موضع پال به عنوان عضو کمیته روابط خارجی سنای آمریکا می‌تواند تعیین کننده باشد. زیرا کمیته سنای روابط خارجی آمریکا تنها 21 عضو دارد.

احتمالا 10 نفر از اعضای دموکرات این کمیته با تعیین پمپئو در مقام وزارت خارجه آمریکا  مخالفت خواهند کرد بنابر این رای  «رند پال» نقش تعیین کننده را در تایید و یا رد صلاحیت وزیرخارجه جدید آمریکا خواهد داشت.

نامزد وزارت خارجه آمریکا در حالی بر ادامه حضور نظامی این کشور در افغانستان تاکید می‌کند بسیاری از کارشناسان غربی بر این باروند که آمریکا در جنگ افغانستان شکست خورده و راهی جز خروج از این کشور ندارد.

 د لیکوال لیکني
پخواني لیکني

واپس


اخبار

شعر و ادب

شهیدانو کاروان

18th February, 2019