تفصیل | شهادت 

15th October, 2018


نوی سرمقالی

لیکنی

د‌حزب‌اسلامی امیر‌ ورور حکمتیار

ویډیو

رادیو

ترانیتفصیل

تعدادی از شخصیت های جهادی ولایت پروان با امیر حزب اسلامي دیدار کرد

ریاست امور فرهنگی و مطبوعاتی

2018-04-23

 
تعدادی از شخصیت های جهادی ولسوالی غوربند ولایت پروان امروز دوشنبه با محترم حکمتیار امیر حزب اسلامي افغانستان دیدار کرد و در رابطه با مسایل مختلف کشور صحبت نمودند .
ابتدأ استاد هادی ترکمن یکتن از شخصیت های جهادی و بزرگ قومی صحبت نمود و گفت: کشور در وضعیت بسیار بحرانی قرار دارد و ما باورمند هستیم که حزب اسلامی کشور را از بحران کنونی نجات خواهند داد.
وی از ضمن یاداوری از خاطرات دوران جهاد از امیر حزب اسلامی خواست که یک راه حل برای بیرون رفت از بحران را جستجو کند و اطمینان داد که مردم ترکمن نیز بخاطر تأمین صلح و امنیت سرتاسری در کشور آماده هر نوع همکاری می باشند.
امیر حزب اسلامی افغانستان ضمن خوش آمدید از آنها خواست که از حوصله کار بگیرند و مشکلات یکی پی دیگر به تدریج حل خواهد شد.
رهبر حزب اسلامی خاطر نشان ساخت که مبارزه ما همچنان ادامه دارد و تا رسیدن به اهداف خود به تعهدات خود پابند هستیم.
رهبر حزب اسلامی گفت: حزب اسلامی خانه مشترک همه اقوام است و هیچ حزب دیگر مانند حزب اسلامی افغانستان شمول نیست. 
رهبر جهاد و آزادی همچنان گفت: افغانستان باید خانه مشترک همه افغانها باشد. احساس بیگانگی را از بین ببریم. دشمن میخواهد به نام قوم و مذهب ما را درگیر کند اما فضای را باید ایجاد کنیم که همه احساس کند که مثل خواهر و برادر اعضای یک خانواده هستند.
امیر حزب اسلامی افزود: احزاب سیاسی باید همدیگر پذیری و تحمل را داشته باشند و سیاست های ناکام و تجارب تلخ گذشته باید تکرار نه شود.
رهبر حزب اسلامی اضافه نمود : حدود ۲۸ حزب سیاسی در مورد انتخابات آینده موقف مشترک اتخاذ کردیم و خواهان انتخابات شفاف و عادلانه در کشور هستیم. 
وی گفت: طرح مشترک خود را به رئیس جمهور کشور نیز در میان گذاشتیم و خواهان عملی شدن این طرح هستیم و از خواسته های خود دفاع می کنیم، چون یگانه راه رسیدن به قدرت انتخابات شفاف و سرتاسری در کشور است.

ریاست امور فرهنگی و مطبوعاتی حزب اسلامی افغانستاند لیکوال لیکني
پخواني لیکني

واپس


اخبار

شعر و ادب

شهیدانو کاروان

15th October, 2018