تفصیل | شهادت 

18th February, 2019


نوی سرمقالی

لیکنی

د‌حزب‌اسلامی امیر‌ ورور حکمتیار

ویډیو

رادیو

ترانیتفصیل

قبيله گرائى و عواقب کشندۀ آن

حيران

2018-05-10

مسلمان برادر مسلمان است. در صدر اسلام اصلاً در مورد قومیت و عصبیت سخن گفته نمی شد و تمام مسلمانان خود را با مسلمانان دیگر برادر می پنداشتند و همچنان اخلاص و برادری را به اثبات رسانیده بودند که بعد از هجرت، انصار، به مهاجرین در خانه های خود جای بود و باش دادند، اموال و دارایی های خویش را با مهاجرین تقسیم نمودند، هیچ نوع برتری جویی در میان مهاجرین و انصار مطرح نبود و همچنان رنگ صورت و برتری نژادی در میان نبود. می توان از دو تن صحابه جلیل القدر یادآوری نمود که یکی از آن ها سلمان فارس بود که از سرزمین دور به عربستان سعودی تشریف آورده بودند ولی با آن هم با مسلمانان مکه و مدینه برادروار زیست نمود و همچنان بلال حبشی از نقطه نظر رنگ صورت سیاه و از حبشه تشریف آورده بود، ولی یکی از یاران نزدیک رسول پاک بود و همچنان نزد تمام صحابه به شمول خلفای راشدین، معزز شمرده می شد و در موجودیت ایشان هیچ یک از صحابه جرئت آذان دادن را نمی کرد و حتی بعد از وفات رسول الله (ص) صحابه به حضرت بلال حبشی التماس می نمودند و درخواست اذان می کردند، این نمونه های اندکی از برادری مسلمانان بود که یادآور شدیم، پس چگونه قبیله گرایی و نژاد پرستی به کالبد امت اسلامی بازگشت و آن را از هم گسست؟  خلافت اسلامی دولت فراگیری بود که از طرف شرق تا چین و از طرف غرب تا فرانسه و تا شاخه افریقا را در بر می گرفت. نژادها و ملیت های مختلف انسانی زمانهای طولانی در آغوش گرم و گسترده و زیر پرچم عدالت اسلام می زیستند چینی در کنار هندی، فارسی در کنار رومی، عرب در کنار کرد و ترک در کنار حبشی زنده گی می کردند و شعارشان لااله الالله محمد رسول الله و تنها محوری بود که انسان ها را دور هم گرد آورده بود.  اسلام عزیز جز در حد تعارف عنصر نژادی را در خود ذوب نموده بود. تا حدی که نژادهای مختلف اسلامی تنها به اسلام افتخار می کردند. برای حسب و نصب جز در حد تعارف احترامی قایل نمی شدند. اسلام عزیز برده گان را آزاد کرد. و حقوق انسانی را به آنها باز گردانید همین که پیامبر گرامی علیه السلام به مدینه پا نهاد و در آنجا استقرار یافت، میان مهاجرین و انصار، عرب و عجم از نژادهای مختلف پیوند برادری ایجاد کردبی تردید، وجود چنین دولت پهناور و متحد همواره برای دشمنان اسلام خطر بزرگی محسوب می شد. هرگاه قصد تمرد و نافرمانی کنند شمشیری در برابر گردن خود می دیدند. این یک حقیقت است که پادشاهان غربی متواضعانه به خدمت خلیفه مسلمین می آمدند و هدیه های خود را همراه با ابراز اطاعت تقدیم می کردند. این حالت تا آخرین خلیفه مسلمانان در خلافت عثمانی به قوت خود باقی بود. موزیم سلاطین عثمانی در شهر استانبول بر مدعای ما یک شاهد زنده است. نشان دهنده تحایف و هدایایی است که از طرف ملوک و قیصرها به منظور جلب محبت خلیفه و تشویق او به انعقاد پیمان تقدیم شده است. این قدرت بزرگ و عجیب دشمنان را شگفت زده کرده ودر هالۀ ابهام قرار داده بود. پس به دنبال اسرار و علت یابی پرداختند. تا راه نهفته را کشف کردند و این راز در وحدت امت مسلمه یافتند. به نیرویی که نژادها و قبیله های مختلف را دور هم جمع کرده بود.
به وسیله آن دولت متحد تشکیل داده بودند. شیطنتی بهتر از زنده کردن تعصبات بین نژادها و ملیت ها به ذهن آن ها نرسید. و از این طریق جاهلیت خوابیده را بیدار نمودند. با درهم و دینار راه فریب در پیش گرفتند. و مزدوران حلقه بگوش را در راه ترویج افکار نژادپرستی بسیج و از آتش نژاد پرستی و قوم گرایی تباهی برپا کردند. برخی شعار نژاد عربی، تورانی، برخی فارسی و کردی را سر دادند. دشمنان اسلام عزیز، به شعله آتش نژاد پرستی بین برادران و دوستان مسلمان دامن زدند و آخرین خلافت اسلامی را که مرکز آن در ترکیه بود. با یک حرکت عقده یی از تنه جدا کردند. مرکز خلافت سقوط کرد. دولت اسلامی فروپاشید. ولی نژاد نتوانست بین آن ها وحدت ایجاد کند شعارهای مصری، سوریه، عراقی شروع شد، دولت های بزرگ اسلامی به دولت های کوچک و ضعیف تبدیل گردید. همان دولتی که زمان طولانی حامل فضیلت و بزرگی و پناهگاه مستضعفان بود. بدست انسان های پست و نژاد پرست افتاد.
بدین وسیله نژاد پرستی و عصبیت خدماتی را به دشمنان انجام داد که نیروی نظامی دشمن از انجام آن عاجز مانده بود. . این خنجر مسموم صهیونیزم بود که پرو بال دولت اسلامی پهناور اسلام را برید و تا هنوز فتنه جنگ بین عرب ها و کردها،  عراقی ها و ترک ها وسوری ها از چشم ها پوشیده نیست.د لیکوال لیکني
پخواني لیکني

واپس


اخبار

شعر و ادب

شهیدانو کاروان

18th February, 2019