تفصیل | شهادت 

20th November, 2018


نوی سرمقالی

لیکنی

د‌حزب‌اسلامی امیر‌ ورور حکمتیار

ویډیو

رادیو

ترانیتفصیل

توهین و تحقیر و دورنمای اجتماعی آن

سيدنظام الدين زيارمل هاشمى

2018-06-24

به همه گان معلوم است که پیشرفت های محیرالعقول ساینس و تکنالوژی، اختراعات و اکتشافات علمی در عرصه های مختلف حیات اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و مدنی باعث رفاه، آسایش و آرامی بشریت گردیده که همه از برکت اختراعات و ابتکارات علمی به سهولت های لازم علمی و معلوماتی دست یافته و می توانند زنده گی مرفه و آسوده یی را سپری نمایند که این رفاهیت شامل قطع فاصله های طویل، تماس ها و رابطه های مخابراتی، دست یابی به کتب و آثار قیمتی و معلوماتى، پيشبرد امور تعليمى و تحصيلى از فواصل دور، تسخير ابحار و ساير جريانات سرکش طبيعت، احداث بندها و زير بناهاى مستحکم در مسير خروشان ترين درياها، استحصال قيمتى ترين عناصر از سطح زمين و عمق ابحار ووسايل قاره پيمايى و سريع السير نظامى همه و همه زمينه هاى بهتر زنده گى را براى عالم بشريت ميسر ساخته است. ولى على الرغم اين نيازمنديهاى مأمول بشرى شمار ديگرى ازين پيشرفت ها باعث قتل و کشتار انسانها، نابودى تمدن ها، شهرها، اماکن، ساخته هاى پر زرق و برق انسانها و همه داشته هاى ارزنده و مورد نياز بشرى گرديده، سعادت و آرامى را به فلاکت و نابودى مبدل مى سازد. 
همينگونه پيشرفت هاى تعليمى و فرهنگى نيز شمارى را به مدارج بلند علمى و کسب فضايل و مقام والاى انسانى رسانده نوابغ، مفسرين، محدثين، انديشمندان، شاعران، نويسندگان وغيره شخصيت هاى علمى و تحقيقى مى سازد که هر خدمت ارزنده ى را نثار عالم بشريت مى نمايند. ولى شمارى که ازين معانى و مفاهمي علمى و ارشادات گهربار اسلامى و سيرت ناب محمدى صلى الله عليه وسلم ، مضامين پرمحتواى آثار و داشته هاى تحقيقى و انديشمندانه انديشمندان با بى مايه گى و کمبود عقلانى، تشخيصى و اخلاقى بهره مند نشده و گمراهانه به سمت و سويى مى روند که اظهارات و ابراز نظر شان نه تنها مايه خجلت و شرمسارى خانواده گى و قومى مى گردد. بلکه براى هر فرد هوشمند و دوستداران وحدت هميشگى مردمان اين آب و خاک مايه تاثر و تاسف مى گردد. 
همه مردم در انتظار آنند تا نسل جوان ما با الهام از دستورات اسلامى و قرآنى و آراستن به زيور تعليم و تحصيل برضد پخش هر گونه ساز و نغمه تبعيض مبارزۀ نموده و اجازه ندهند تا شمارى به عنوان جوان ولى نا آگاه و بى خبر از همه ارزش هاى دينى ووطنى ما ايجاد تفرقه و تبعيض نمايند. 
در حاليکه دورنماى اين نغمه هاى غم انگيز و غير منتظره براى هر مسلمان و انسانى مايوس کننده بوده و جامعه ما را به سوى انحطاط، افتراق و جدايى  ناخوش و مناظره هاى بيهوده و تخريش کننده مى کشاند. 
بهتر است صفحات اجتماعى پخش و نشر بهترين مطالب و مضامين را بايد در خود داشته باشد که متاسفانه به آن کمتر توجه مبذول گرديده است. 
چنين عمل براى هر انسان با احساس و چيز فهم جامعه آزار دهنده ميباشد. و براى مهار نمودن و جلوگيرى چنين فعاليت ها تدابير و تجاويز لازم اتخاذ گردد. 
قسميکه ديده مى شود اين فعاليت ها رنگ و بوى قومى و زبانى را بخود گرفته و به يک فرهنگ تبديل گرديده، که شمارى با راه اندازى اين مسابقات تضاد ها و عقدمنديهاى اجتماعى را بار آورده و عواقب ناگوارى به دنبال دارد. از نظر ما بهتر خواهد بود تا گروه ها و حلقات مشخص از احساسات شمارى از جوانان استفادۀ ابزارى بعمل نياورده و بگذارند تا عواطف و احساسات پاک جوانان در رقابت هاى معقول و نجات دهنده از همه مشکلات، آلام و درد هاى ملت استفاده گردد. 
در حاليکه وضعيت درد آور کنونى کشور از هر انسان اين سرزمين اعم از مردان، زنان، سال خورده گان و جوانان ميخواهند تا بيش ازين آلۀ دست مزدوران کشور هاى مغرض و منفعت جو قرار نگرفته و بخاطر منافع علياى کشور، حفظ استقلال و آزادى، تماميت ارضى، وحدت و يکپارچگى همه اقوام با هم برادر اين کشور که گلهاى رنگارنگ يک باغ و چمن اند کار و تلاش مسؤلانه نمايند و بتوانيم هيبت و صلابت تاريخى خود را حفظ نموده، و از پارچه شدن و دو رنگى ها که خواست و مقصد اصلى دشمنان ما بوده و ميباشد جلوگيرى نمود، پلانهاى شوم ، غير اسلامى و غير انسانى شانرا ناکام و چون مشت محکم پاسخگوى دسايس و توطئه هاى آنان و مزدوران مزدبگير شان در هر مرحله و برهه ى از تاريخ کشور باشيد. 

 د لیکوال لیکني
پخواني لیکني

واپس


اخبار

شعر و ادب

شهیدانو کاروان

20th November, 2018