تفصیل | شهادت 

20th November, 2018


نوی سرمقالی

لیکنی

د‌حزب‌اسلامی امیر‌ ورور حکمتیار

ویډیو

رادیو

ترانیتفصیل

راه حل چیست؟

علی آقا بهزاد

2018-10-29

از مولفه های مهم تشدید بحران سیاسی و اجتماعی و امنیتی در کشور، بدون شک یکی هم تلاش هایی است که از چهار جانب برای ایجاد اتحادیه های قومی و سمتی و منطقه ای و حتی مذهبی، در کشور به راه افتاده و مصیبت موجود ملت درد کشیده ما را چند برابر ساخته است.

در وضعیت فعلی که نمی توان از دولت برای مهار چنین نابسامانی ها انتظاری داشت و با توجه به شناختی که ما از دشمنان اسلام و خود فروشان آنان داریم، سازماندهی چنین حرکات به وسیله آنان کاری عجیب نیست؛ اما این که مردم مومن ما مع الاسف به وسیله افرادی معلوم الهویه شکار چنین ترفند های ضد اسلامی و ضد ملی شده اند و ساده انگارانه چنین دام هایی را برای خود وسیله نجات تلقی می کنند و از صفای قلبی شان به گونه ناجوان مردانه استفاده بد می شود، امری است که قلب هر صاحب خرد را به درد می آورد.

برادر و خواهر گرامی ام! به این هشدار صریح توجه کن! در وضعیت در همی که ما بیش از هر مقطع دیگر به همبستگی ملی و اخوت اسلامی ضرورت مبرم داریم، کسانی که با شعار های جاهلانه قومی و عنوان کردن وحدت قومی و... پا به عرصه احساسات پاک تو گذاشته اند؛ جز آن که در صدد برهم زدن آخرین خشت های ساختمان همبستگی ما بر آمده و می خواهند هر روز حساسیت های جاهلی را بیشتر از پیش در میان ما دامن زنند و ملت ما را هم دورتر و دورتر سازند، هیچ نیت خیر خواهانه دیگری در افکار مسموم این پیام آوران تباهی، نمی توان سراغ گرفت!

ملت شریف و مومن افغانستان، باید هوشیارانه پرده از روی چنین ترفند های شیطانی بر داشته و به عناصری که بقای خویش را در اختلاف ملت جست وجو می کنند، فرصت ندهند بيشتر ازين، آنان را بازیچه دستان مغرض خود سازند و بنیان عزت آفرین وحدت و همیاری ما را تخریب کنند و با هم گامی با سیاست تفرقه افگنانه دشمنان دین، خویشتن را به نان و نوایی برسانند!

چنين افراد که از تامين صلح و سعادت مردم ستمديدۀ افغانستان در هراس اند و جنگ و خونريزى را وسيله معشيت خود ميدانند، به تحريک دشمنان کشور ما تعصبات قومى، وطنى، زبانى و مذهبى را دامن زده و ازين طريق عقده هاى درونى خود شان را ميگشايند و از جانبى مزد و معاشى نيز دريافت ميدارند. متاسفانه اين ستون ايمان باخته همواره روند تاريخ و اتحاد و اتفاق مردم شريف افغانستان را سد گرديده و براى دريافت يک مشت پول، همه افتخارات و مباهات ما را بپاى دشمنان اين و وطن قربان نموده اند. يک خاطره درد آلود در تاريخ ما اينست که استعمارگران با معاونت مزدوران و چاکران خود همواره از سلاح تعصبات مختلف استفاده برده و ما را از عقب خنجر زده اند. حالا بايد هوشيار شويم و چنين مکروب ها را با ادويه اتحاد، دوستى، همزيستى و هم پذيرى نابود سازيم.

مردم شرافتمند و مسلمان این بوم و بر باید به این نکته مهم عنایت داشته باشند که آنچه براى ما در گذشته عزت بخشیده اسلام است و آنچه امروز نیز می تواند به حل بحران ها و منازعات، ما را یاری رسان باشد، باز هم اسلام عزیز است که شعار « واعتصموا بحبل الله جمیعاّ» آن محور تجمع ما محسوب می شود و دوای درد لاعلاج ما را در خود نهفته دارد. در غیر آن، جست و جوی راه حل قومی و منطقه ای و... به جز تشدید بحران و ایجاد تقابل بیشتر که مطابق به خواست دشمنان است، هیچ منفعتی دیگر را در پی ندارد و به جز تباهی و روسیاهی دنیا و آخرت، چیزی از آن عاید حال ما نمی شود. بیایید! با شناسایی ارزش های دینی و اسلامی خود و به کار بستن دستورات متبرکه قرآنی، آینده خود و فرزندان خود را تضمین کنیم و موجبات سر افرازی دنیا و آخرت خویش را فراهم آوریم.د لیکوال لیکني
پخواني لیکني

واپس


اخبار

شعر و ادب

شهیدانو کاروان

20th November, 2018