تفصیل | شهادت 

22nd April, 2018


نوی سرمقالی

لیکنی

د‌حزب‌اسلامی امیر‌ ورور حکمتیار

ویډیو

رادیو

ترانیتفصیل

ابوالحسن بنی‌صدر: از پیام های پنهانی نظام ایران به دونالد ترامپ پرده برداشت

2017-04-16

 شبکه کلمه
 ابوالحسن بنی‌صدر، نخستین رئیس جمهور ایران ، فاش ساخته است که از داخل کشور به دونالد ترامپ ، ریاست جمهوری آمریکا پیام داده شده ، با توجه به بیماری حاد علی خامنه ای ، رهبری نظام تهران ، فشارها را برحکومت ایران کاهش دهد . وهمچنین از تحریم ها بکاهد .
آقای بنی صدر این خبر را به نقل از منابع خود نقل می کند وگفته است: خبر یاد شده به نظر من صحیح می‌رسد، چون کنگره امریکا رای به تحریم‌ها را تا بعد از انتخابات ریاست‌جمهوری در ایران به تعویق انداخت.
 اودر مصاحبه با تارنمای "ایران وایر" اظهار نمود : از داخل ایران به آقای ترامپ ،پیام داده شده ، علی خامنه ای بیمار ومردنی است و اگر فشارهای دولت آمریکا نباشد، میانه‌روها زمام‌دار باقی می‌مانند و جانشین آقای خامنه‌ای همان نقشی را خواهد داشت که آقای «سیستانی» در عراق دارد.
 نخستین رئیس جمهور ایران، در تاييد خبر خود ، می افزاید : مسئولان نظام ،عین همین پیام در اواخر حیات آقای خمینی به آقای ریگان داده بودند.
 به گفته وی ، هم اکنون، نظام ، برای جانشینی علی خامنه ای کسانی که با تعریف قانون اساسی جور دربیایند، چند نفر بیش تر ندارد .
 آقای بنی صدر گزینه های جانشین رهبری را مجتبی فرزند علی خامنه ای ، ابراهیم رئيسى ، صادق لاریجانی و همچنین محمود هاشمی شاهرودی دانست که به گفته وی ،هرکدام از آن ها نیز مشکلات خاص خود را دارند . او همچنین اضافه کرد : سپاه با شاهرودی میانه خوبی ندارد .
 این اظهارات در حالیست که اخیرا برخی وبسایت های خبری از جمله آمد نیوز از وخامت حال علی خامنه ای رهبر ایران خبر داده است . بنا بر ادعای این گزارش ، یک منبع نزدیک به تیم پزشکی علی خامنه ای گفته است سرطان تمام بدن رهبر ایران را فرا گرفته ودیگر تلاش برای جلوگیری از گسترش آن بیهوده است".
 این خبر در حالیست که چند سال پیش نیز برخی رسانه ها از وضعیت وخیم جسمی علی خامنه ای خبر داده بودند که بعد از چندی ، وی در صفحات تلویزیونی ظاهر شد .
 شایان ذکر است که بخش خبر شبکه کلمه به صورت مستقل نمی تواند گزارش ها درباره بیماری وخیم علی خامنه ای را تایید کند .واپس


اخبار

شعر و ادب

شهیدانو کاروان

22nd April, 2018