تفصیل | شهادت 

21st April, 2018


نوی سرمقالی

لیکنی

د‌حزب‌اسلامی امیر‌ ورور حکمتیار

ویډیو

رادیو

ترانیتفصیل

"پروسه کابل" در ماه آینده در کابل آغاز شود.

2017-05-19

محمداشرف غنی رئیس‌جمهوری افغانستان، روز پنج‌شنبه 18 می 2017، با برخی سفرای خارجی و اعضای کوردیپلماتیک مقیم کابل در ارگ ریاست جمهوری افغانستان دیدار کرد و روی “پروسۀ کابل” که قرار است طی کنفرانسِ در کابل آغاز شود، بحث کرد.
 به گزارش رسانه‌های افغانستان، قرار است در ماه آینده "پروسه کابل" به هدف پایان‌ دادن جنگ افغانستان در همکاری با کشورهای منطقه و جامعه‌جهانی در ماه آینده در کابل آغاز شود.

محمد اشرف غنی گفته است "پروسه کابل باید تشریفاتی نباشد بلکه برای تأمین صلح و ثبات دائمی تعهد واضح وجود داشته باشد. هدف از پروسه کابل این است تا در راستای مبارزه با تروریزم به اجماع و توافق واحد دست یابیم."

رئیس جمهوری افغانستان همچنان گفته است "پروسه کابل یک ابتکار جدید است که حکومت افغانستان برای پایان‌دادن به جنگ در همکاری با کشورهای منطقه و جامعه‌جهانی، گام‌های عملی برمی‌دارد، این پروسه تعهدات صلح و ثبات دائمی را در افغانستان به همراه خواهد داشت. رهبری پروسه کابل را افغانستان عهده‌دار خواهد بود که طی آن تهداب صلح با طالبان و سایر گروه‌های مخالف گذاشته خواهد شد. چیزی را که ما می‌خواهیم به دست ‌آوریم آسان نیست و ممکن، برخی مشکلات را با خود داشته‌باشد."
 در همین حال، رئیس جمهوری افغانستان، از آوردن اصلاحات در ادارات افغانستان یاد کرده و گفته است که روند اصلاحات در اکثر نهادها به‌ویژه در سکتور امنیتی سراسری شده و نیروهای امنیتی و دفاعی ما هر روز تقویت و تجهیز بیشتر می‌شوند.واپس


اخبار

شعر و ادب

شهیدانو کاروان

21st April, 2018