تفصیل | شهادت 

19th June, 2018


نوی سرمقالی

لیکنی

د‌حزب‌اسلامی امیر‌ ورور حکمتیار

ویډیو

رادیو

ترانیتفصیل

چهارمین کنفرانس گفتگوهای افغانستان وآسیای میانه که امروز آغاز شد تا فردا شنبه ادامه خواهد داشت

2017-07-14

این کنفرانس با حضورعبدالله عبدالله رئیس اجراییه، وزرای کابینه، مقام‌های دولت افغانستان ,مهمانان خارجی بیش از 20 کشور به شمول نماینده ناتو (امریکا، هند، چین، روسیه، پاکستان، ایران، ترکیه، مصر، تاجکستان، ازبکستان، قزاقیستان، ترکمنستان...) استادان دانشگاه ها نماینده های مردم در پارلمان و معاونین وزرا در هوتل غلغله برگزار شد.

اشتراک کنندگان این کنفرانس بین‌المللی، در مورد مسایل مشترکات میان کشورهای منطقه؛ به شمول مبارزۀ مشترک با تروریزم گفتگو می‌کنند.

این کنفرانس با حضورمقام‌های دولت افغانستان ونمایندگان ایالات متحده امریکا، ازبکستان، تاجکستان، ایران، پاکستان، روسیه، چین وچندین کشور دیگر آغاز شد.

عبدالله عبدالله، رئیس اجرائیه افغانستان، در سخنرانی‌اش در کنفرانس بین‌المللی، تروریزم را به حیث یک چالش عمده در عصر کنونی، یاد کرده وافغانستان را قربانی آن خواند.

آقای عبدالله گفت همکاری‌های در برخی مسایل منطقوی محدود است و بدون نام بردن از کشوری، افزود که تعدادی از کشورها از تروریستان حمایت می‌کنند.

آقای عبدالله، گفت ایجاد ناامنی در افغانستان از سوی گروه طالبان، بخاطر منافع کشوری دیگری است.

داود مرادیان، رئیس انستیتیوت مطالعات استراتیژیک افغانستان، هدف از راه اندازی این کنفرانس را گسترش روابط خواند و گفت" هدف ما، دست یافتن به یک تفاهم منطقوی است تا کشورهای منطقه، با گفتگو با هم به تفاهم برسند".

ازسویی هم محمدطاهر زهیر، والی بامیان بر اهمیت روابط بین کشور‌های منطقه در زمینه مبارزه با تروریزم تأکید کرد.

در چهارمین کنفرانس گفتگوهای افغانستان وآسیای میانه که تا فردا شنبه ادامه خواهد داشت در مورد تهدید تروریزم، خلع سلاح فکری تروریزم و روایت های بومی مبارزه با تروریزم درمنطقه، بحث خواهد شد.واپس


اخبار

شعر و ادب

شهیدانو کاروان

19th June, 2018