تفصیل | شهادت 

25th June, 2018


نوی سرمقالی

لیکنی

د‌حزب‌اسلامی امیر‌ ورور حکمتیار

ویډیو

رادیو

ترانیتفصیل

اسپانیا : اعلام سه روز عزای عمومی .

2017-08-18

در اسپانیا سه روز عزای ملی اعلام شده و پلیس این کشور از دستگیری سومین فرد در ارتباط با حملات مرگبار روز گذشته خبر داده است.

روز جمعه،  ماریانو راخوی، نخست وزیر اسپانیا اعلام کرد که "به احترام قربانیان عملیات عملیات تروریستی روز گذشته" در سراسر این کشور عزای عمومی اعلام شده است. به همین مناسبت در روز جمعه، مردم در اسپانیا یک دقیقه سکوت خواهند کرد. 

 - داعش - مسئولیت این عملیات را برعهده گرفته و آن را واکنشی نسبت به مشارکت اسپانیا در ائتلاف بین‌المللی ضد داعش به رهبری آمریکا معرفی کرده است.

ساعاتی بعد از حادثه بارسلون، پلیس منطقه کاتالونیا گفت که پنج نفر در درگیری با نیروهای امنیتی در شهر کمبرلیز واقع در جنوب بارسلون، کشته شده‌اند. به گفته منابع پلیس، این افراد در صدد اجرای عملیات انتحاری بودند اما اقدام به موقع پلیس مانع از انجام این ماموریت شد. در جریان عملیات پلیس، راننده یک موتر آن را به سوی ماموران و مردم راند که در نتیجه، یک مامور پلیس و شش غیرنظامی زخمی شدند. این راننده به ضرب گلوله ماموران از پای درآمد.

پلیس گفته است که عملیات کمبرلیز با حمله بارسلون مرتبط بوده و عاملان حمله در نظر داشته‌اند یک رشته حملات هماهنگ و پرتلفات را همزمان در نقاط مختلف این کشور به اجرا بگذارند.

در واقعه جداگانه‌ای که پیش از حمله بارسلون روی داد، یک نفر در اثر انفجار در خانه‌ای در شهرکی درجنوب غرب این شهر کشته شد. ظاهرا این انفجار در جریان ساختن بمب روی داد.

پلیس از بازداشت دو نفر در روز گذشته و یک نفر دیگر در روز جمعه خبر داده است. گفته شده که دو فرد بازداشت شده در روز گذشته اهل مناطق شمال آفریقا هستند اما در مورد نفر سوم ، که در شهر ریپولی بازداشت شده، جزئیاتی در دست نیست. هنوز مشخص نیست که چند نفر در عملیات بارسلون دست داشته‌اند.

در مورد تلفات این حملات، آماری که تاکنون منتشر شده حاکی از آن است که کشته شدگان و زخمی‌های این حادثه از بیست و چهار کشور، از فرانسه و آلمان گرفته تا پاکستان و فیلیپین، بوده‌اند. به گزارش رسانه‌های خبری اسپانیا، تعدادی کودک هم از جمله میان قربانیان بوده‌اند.

بارسلون از شهرهای تفریحی اسپانیا و مراکز توریستی مهم اروپاست و هر ساله هزاران نفر از کشورهای مختلف جهان به این شهر سفر می‌کنند.

کشورها و نهادهای مختلف بین‌المللی حملات اسپانیا را محکوم دانسته و با مردم این کشور ابراز همدردی کرده‌اند.واپس


اخبار

شعر و ادب

شهیدانو کاروان

25th June, 2018