تفصیل | شهادت 

25th June, 2018


نوی سرمقالی

لیکنی

د‌حزب‌اسلامی امیر‌ ورور حکمتیار

ویډیو

رادیو

ترانیتفصیل

سوزان برو، مادر هیتر هی‌یر، گفته تمایلی به گفتگو با دونالد ترامپ ندارد:

2017-08-19

سوزان برو، مادر هیتر هی‌یر، زن ۳۲ ساله‌ای که روز شنبه در جریان تظاهرات راست‌گرایان افراطی کشته شد، گفته تمایلی به گفتگو با دونالد ترامپ ندارد.

او گفته بعد از اظهارات آخر آقای ترامپ درباره "یکسان دانستن تقصیر راست‌گرایان‌افراطی و مخالفان آنها در وقایع شارلوتزویل" او دعوت به گفتگو با رئیس‌جمهور را رد کرده است.

دختر خانم برو، ظهر شنبه گذشته و هنگامی که یک موتر با سرعت به میان مخالفان تظاهرات راست‌گرایان زد مصدوم شد و پیش از انتقال به بیمارستان جان داد.

در جریان این سانحه که مقام‌های آمریکایی آن را تروریسم داخلی خوانده‌اند ۲۰ نفر دیگر هم زخمی شدند.

راننده ۲۰ ساله این موتر بازداشت شده و تحقیقات فدرالی در این باره آغاز کرده است.

خانم برو، روز جمعه (۱۸ اوت - ۲۷ مرداد) ب گفته او روز چهارشنبه و در حالی که در مراسم ترحیم دخترش حضور داشت روی تلفنش متوجه تماس پاسخ داده نشده‌ای از کاخ‌سفید شده است.

او گفته پس از آن تلفن هم سه پیغام از اعضای تیم روابط عمومی کاخ سفید دریافت کرده اما آن روز پس از مراسم خاکسپاری دخترش آن قدر "سنگین و خسته" بوده که آمادگی گفتگوی تلفنی نداشته است. اما پس از آن که ویدئو اظهارات روز سه‌شنبه آقای ترامپ را تماشا کرده نظرش کاملا عوض شده و از گفتگوی تلفنی با رئیس‌جمهوری منصرف شده است.

آقای ترامپ روز سه شنبه گذشته در حالی که با خبرنگاران در لابی برج لوکس ترامپ در نیویورک سخن می‌گفت، با مقصر دانستن هر دو سوی درگیری‌های شارلوتزویل، موج جدیدی از انتقادها علیه خود به راه انداخت.

خانم برو روز گذشته هم به شبکه دموکرات ام.اس.ان.بی.سی گفته بود بعد از سخنانش در مراسم ترحیم دخترش، تهدید به مرگ شده است.

همچنین قومندان امنیه شارلوتزویل رسما اعلام کرد مجسمه‌های نماد کنفدراسیون جنوب (حامیان برده‌داری) به نشانه "محکومیت اهریمنی که (روز شنبه) به شهر ما آمده بود" برچیده می‌شوند.

مایک سینگر، قومندان امنیه شارلوتزویل، همچنین از قانون‌گذاران ایالت ویرجینیا درخواست کرده با تصویب قانونی حمل اسلحه در تجمع‌ها و راهپیمایی‌های با مجوز را ممنوع کنند و همچنین به او اجازه دهند به پاس‌داشت مرگ هیتر هی‌یر، یک بنای یادبود در شارلوتزویل نصب کند.واپس


اخبار

شعر و ادب

شهیدانو کاروان

25th June, 2018