تفصیل | شهادت 

14th December, 2018


نوی سرمقالی

لیکنی

د‌حزب‌اسلامی امیر‌ ورور حکمتیار

ویډیو

رادیو

ترانیتفصیل

امنیت ملی : جلوگیریاز وقوع یک حمله انتحاری جدید در کابل

2017-10-16

ریاست امنیت افغانستان از بازداشت دو نفر خبر داده که گفته می‌شود قصد حمله انتحاری در کابل را داشته اند.

در خبرنامه ریاست امنیت افغانستان که امروز (دوشنبه، ۲۴ میزان منتشر شد، آمده است که نیروهای ویژه این نهاد در عملیاتی در ولسوالی سروبی کابل، دو نفر انتحاری را به همراه یک موتر حاوی مواد انفجاری بازداشت کرده‌اند.

به گفته امنیت ملی افغانستان، افراد بازداشت شده در چندین حمله به نیروهای امنیتی افغانستان در ولایت ننگرهار در شرق افغانستان دست داشته اند.

این نهاد همچنین گفته که رهبری گروه طالبان در نشستی در شورای پشاور در پاکستان تصمیم گرفته که یک سلسله حملات را به تاسیسات نظامی، کاروان‌های حامل نیروهای امنیتی و مکان‌های ,شهر کابل انجام دهند.

در خبرنامه ریاست امنیت افغانستان از فردی به نام قاری بریال، والی خودخوانده طالبان در ولایت کاپیسا در شمال افغانستان، نام برده شده که مسئولیت اجرای این حملات را بر عهده دارد.این خبرنامه در حالی نشر می‌شود که امروز اجلاس چهارجانبه مسقط برای تامین صلح در افغانستان آغاز شده است. وزارت خارجه افغانستان گفته است که پاکستان در آغاز مذاکرات صلح "به رهبری و مالکیت افغانستان" و همچنین مبارزه "جدی و صادقانه" با تروریسم "تعهدات تازه‌ای" دارد.

در متن استراتژی جدید آمریکا در مورد افغانستان، پاکستان به پناه دادن به گروه‌های شورشی در خاک خود متهم شده است، اما پاکستان همواره این اتهام را رد کرده است.واپس


اخبار

شعر و ادب

شهیدانو کاروان

14th December, 2018