تفصیل | شهادت 

21st October, 2018


نوی سرمقالی

لیکنی

د‌حزب‌اسلامی امیر‌ ورور حکمتیار

ویډیو

رادیو

ترانیتفصیل

ارگ : ۸ مرکز تولید مواد مخدر نابود گردید

2017-11-20

دفتر ریاست جمهوری افغانستان اعلام کرده که دست‌کم هشت مرکز تولید مواد مخدر با پشتیبانی نیروهای بین‌المللی در ولایت جنوبی هلمند نابود شده‌اند.

در اعلامیه رسمی کاخ ریاست جمهوری آمده که در عملیات دیشب (۲۸ عقرب) " برای نخستین بار" منابع تولید مواد مخدر هدف حمله قرار گرفتند.

براساس این اعلامیه، در حال حاضر هدف اصلی عملیات نابودسازی مراکز تولید مواد مخدر در ولایت هلمند و به ویژه مناطق سنگین، موسی قلعه، کجکی و نوزاد هستند.

در اعلامیه دفتر ریاست جمهوری افغانستان تخریب مراکز تولید مواد مخدر به عنوان بخشی از مبارزه با تروریسم و اقتصاد سیاه به عنوان یکی از منابع عمده مالی تروریسم یاد شده است.

اعلامیه افزوده: "حکومت افغانستان تصریح می‌دارد که جنگ کنونی، جنگ مواد مخدر و منبع اساسی تمویل  گروه‌های تروریستی به شمار می‌رود و تروریستان با استفاده از آن به فعالیت می‌پردازند."

اعلامیه با تاکید بر این که مبارزه با مواد مخدر "یکی از اهداف استراتژیک حکومت افغانستان" است، افزوده که مواد مخدر به میلیون‌ها انسان آسیب رسانده و آنها را در معرض خطر قرار داده است.

دفتر اشرف غنی، رئیس‌جهموری، تاکید کرده که تامین صلح و ثبات در افغانستان نیازمند مبارزه جدی با اقتصاد جرمی، تولید و قاچاق مواد مخدر است.

 واپس


اخبار

شعر و ادب

شهیدانو کاروان

21st October, 2018