تفصیل | شهادت 

21st November, 2018


نوی سرمقالی

لیکنی

د‌حزب‌اسلامی امیر‌ ورور حکمتیار

ویډیو

رادیو

ترانیتفصیل

آلمان ۲۷ پناهجوی افغان را اخراج کرد

2017-12-08

وزیرداخله آلمان در توییت خود اعلام کرد هفده پناهجوی افغان که بیشترشان مجرم بوده اند از آلمان اخراج شده اند.

به گفته داخله آلمان هفده نفر از ۲۷ پناهجوی اخراج شده پرونده قضایی داشته اند و دو نفرشان خطرناک شناخته شده بودند. هشت نفر نیز از مشخص کردن هویتشان خودداری کرده بودند.

دولت آلمان بارها اعلام کرده بود پناهجویانی را که وضعیت نامعلومی دارند از کشور اخراج می کند اما این اولین بار است که گروهی را به دلیل خطرناک بودن اخراج می کند. ادعا می شود که این عده مظنون به ارتباط با گروه های افراطی بوده اند و احتمال داده می شد به اقدامات تروریستی دست زنند.

هواپیمای حامل این گروه از پناهجویان روز پنجشنبه هفتم دسامبر درحالیکه جمعیتی پانصد نفره برای اعتراض  آمده بودند پرواز کرد.

معترضان می گویند کشور افغانستان گرفتار خشونت و ناامنی است و شرایط زندگی در این کشور به حالت عادی برنگشته است ولی دولت آلمان معتقد است علیرغم درگیری و جنگ داخلی هنوز مناطقی از این کشور از امنیت برخوردارند.

طیاره که روز پنجشنبه از فرانکفورت پرواز کرد هشتمین طیاره بود که از سال ۲۰۱۶ به بازگرداندن پناهجویان اخراجی اختصاص یافته بود.

۱۲۸ پناهجوی افغان توسط پروازهای پیشین به کشورشان برگردانده شده اند.

از ژانویه تا سپتامبر سال جاری میلادی ، ۲۲۲ مورد از اخراج های جمعی در آلمان به دلیل خودداری برخی از پیلوت ها از پرواز انجام نشده و مقاومت آنان در برابر خواست دولت، روند انتقال و اخراج پناهجویان را کندتر کرده است.واپس


اخبار

شعر و ادب

شهیدانو کاروان

21st November, 2018