تفصیل | شهادت 

11th December, 2018


نوی سرمقالی

لیکنی

د‌حزب‌اسلامی امیر‌ ورور حکمتیار

ویډیو

رادیو

ترانیتفصیل

سپاه پاسداران خانواده صدام حسین را به نقش‌آفرینی در اعتراضات اخیر ایران متهم کر د

2018-01-13

سخنگوی سپاه پاسداران طی سخنانی در شهر اصفهان که همچون سایر شهرهای ایران اخیرا شاهد تظاهرات اعتراضی گسترده‌ای بود خانواده صدام حسین رئیس‌جمهوری اسبق عراق را به نقش‌آفرینی در رویدادهای کشورش متهم کرد.

هرچند این سخن در بیانیه‌ای که از سوی "مجلس تشخیص مصلحت نظام" در ایران نیز تایید شده اما تاکنون مقمات ایرانی هیچ مدرکی درباره اتهام طرف‌های خارجی ارایه نکرده‌اند.

رمضان شریف پیش از ظهر روز جمعه در حاشیه "اختتامیه جشنواره مطبوعات و خبرگزاری‌ها" که در شهر اصفهان برگزار شده بود گفت "بین دشمنان جمهوری اسلامی دشمنان شناخته‌شده‌ای وجود دارند".

شریف با اشاره به خانوداه صدام حسین گفت که آنها هم "در این حوادث نقش داشتند، اطلاعات نشان می‌دهد که آنها نیز سعی داشتند با کمک گروه‌های معاند به نظامی اسلامی ایران ضربه بزنند".

از روز 28 دسامبر گذشته، ده‌ها شهر در ایران شاهد تظاهرات اعتراض‌آمیز گسترده‌ای بود که طی خشونت‌های روی داده در جریان این اعتراض‌ها، دستکم 21 تن کشته شدند.

تظاهرات در شهر مشهد با شعارهایی در جهت مطالبات اقتصادی آغاز شد که پس از آن به اعتراض‌هایی گسترده علیه نظام حاکم تبدیل شد.

در همین راستا عفو بين‌الملل با انتشار بيانيه‌ای خواستار تعقیب قانونی عاملان مرگ 5 تن از معترضان در زندان‌های ایران شد.

به گزارش خبرگزاری‌ها، عفو بین‌الملل سه‌شنبه 9 ژانویه در بیانیه‌ای با اشارده به مرگ 5 معترض بازداشت شده در زندان‌های ایران، تاکید کرده است: «سایه‌ای از پنهان‌كارى و فقدان شفافیت (توسط نظام ایران) در رابطه با آن‌چه برای این بازداشت شدگان پیش آمده، نگران کننده است».

این بیانیه افزوده است: «نگرانی‌ها از سلامت صدها بازداشتی با مرگ سینا قنبری 23ساله که در بخش قرنطینه زندان اوین تهران نگهداشته شده بود بالا رفته است».واپس


اخبار

شعر و ادب

شهیدانو کاروان

11th December, 2018