تفصیل | شهادت 

11th December, 2018


نوی سرمقالی

لیکنی

د‌حزب‌اسلامی امیر‌ ورور حکمتیار

ویډیو

رادیو

ترانیتفصیل

در پروان سرک به اسم استاد فتح محمد امير جهاد حوزه نعمان نام گزاري ګردید.

2018-01-13

مردم شريف پروان در يك اقدامي مجاهد پرورانه وخداپسندانه سرك ليسه نعمان - صياد را به اسم استاد فتح محمد امير جهاد حوزه نعمان نام گزاري كردند.

لازم به تذکار است اینکه :
مرحوم استاد فتح محمد، یکتن از فرماندهان مجاهد، دلیر، هدفمند، متعهد و مدبر حزب اسلامی در ولایت پروان بود که شهکاری های جهادی وی در سطح ولایت پروان علیه اشغالگران روسی و حکومت مزدور آن، روز بروز و لحظه به لحظه ممد برای فرار اشغالگران و سقوط حکومت مزدور آنها می‌شد.

استاد مرحوم فرماندهی بیش از چهار هزار مجاهد را در سخترین و گرمترین جبهات جهادی در سطح کل افغانستان بدوش داشت. از یکسو شاهراه بزرگ سالنگ الی کابل در مناطق تحت اداره وی قرارداشت و از سوی دیگر میدان هوایی بزرگ بگرام بود که روزانه به صدها عراده وسایط نظامی دشمن از زمین و هوا در حرکت بود و نیز مراکز استحکامی و حفاظتی روسها موسوم به قوای سنجډره، قوای سرخ جبل السراج، تپه صیاد و مرکز میدان هوایی، مراکزی که مستقیماً مناطق مجاهدین را هر لحظه زیر آتش داشتند، ولی این مرد دلیر با مجاهدان رزمنده‌ی خویش، شبانه روزی مصروف جهاد علیه آنها بوده و در برابر تجاوزات زمینی و هوایی دشمن شجاعانه چون کوه می ایستاد.
حوزه جهادی نعمان" رح" شامل مرکز پروان (چاریکار)، ولسوالی های بگرام و کوه صافی بود که یقین گفته می‌توانیم که هیچ روزی سپری نشده است مگر اینکه مجاهدان این مرز و بوم شهکاری برای محو دشمن چی سقوط طیاره‌ای، انهدام تانکی، مسدود نمودن مسیر عبور و مرور دشمن و یا انجام حملات راکتی بالای مراکز نظامی روسها و مزدروان آنها صورت نگرفته باشد. بیایید با این دلیر مرد مجاهد، استاد جهادگران، معلم منبر و سنگر و بالآخره شاگرد دامان پیامبر اسلام آشنا شویم.

در مورد این راد مرد مجاهد میتوان با مطالعه سوانح مبارک شان در ویب سایت وزین شهادت معلومات کافی بدست آورد ((  http://dailyshahadat.com/index.php/site/martyr_details/81  )) .
انا لله و انا الیه راجعونواپس


اخبار

شعر و ادب

شهیدانو کاروان

11th December, 2018