تفصیل | شهادت 

18th February, 2019


نوی سرمقالی

لیکنی

د‌حزب‌اسلامی امیر‌ ورور حکمتیار

ویډیو

رادیو

ترانیتفصیل

لغو پروازهای کام ایر:

2018-01-22

مقام‌های شرکت هوایی کام ایر گفته اند که در حملۀ شنبه شب بر هوتل انترکانتننتال کابل کم از کم ۱۰ کارمند آن شرکت کشته شده است.

فرید پیکار، معاون شرکت هوایی کام ایر، گفته است کارمندان فنی و مسکلی آن شرکت به شمول دو شهروند ونزویلا و یک شهروند اوکراین شامل قربانیان این رویداد اند.

مقام های افغان می گویند که در حملۀ مهاجمان مسلح بر هوتل انترکانتیننتال کابل که حوالی ساعت ۹:۰۰ شام شنبه آغاز شد و کم و بیش ۱۳ ساعت به طول انجامید، ۱۸ نفر کشته شد که در میان آنان ۱۴ شهروند خارجی نیز شامل است.

به گفته آقای پیکار، پروازهای این شرکت به روز یک شنبه به بامیان، کندهار، بدخشان و فراه لغو شده است. او افزود که احتمال دارد که شماری از پروازهای این شرکت به روزهای دوشنبه و سه شنبه نیز لغو شود.

قاسم رحیمی، سخنگوی وزارت هوانوردی ملکی، گفت که کشته شدن کارمندان شرکت هوایی کام ایر را در این رویداد نمی‌تواند تایید یا رد کند، زیرا به گفتۀ وی تحقیقات در مورد این حمله تا کنون تکمیل نشده است.

شرکت هوایی کام ایر که در ماه اگست ۲۰۰۳ فعالیت اش را در افغانستان آغاز کرد، در شمار زیاد ولایت‌های افغانستان و نیز چندین کشور خارجی به گونۀ روزمره و هفته وار پرواز دارد.

کام ایر نگفته است که چی وقت پروازهای این شرکت از سر گرفته خواهد شدواپس


اخبار

شعر و ادب

شهیدانو کاروان

18th February, 2019