تفصیل | شهادت 

18th February, 2019


نوی سرمقالی

لیکنی

د‌حزب‌اسلامی امیر‌ ورور حکمتیار

ویډیو

رادیو

ترانیتفصیل

سفر دو مقام ارشد نظامی قزاقستان و ازبکستان به افغانستان

2018-02-13

لوی درستیزهای اردوی قزاقستان و ازبکستان، به منظور بحث و تبادل نظر با مقام های افغان در مورد مسائل مورد علاقه به ویزه مبارزه با تروریزم به کابل سفر کرده اند.

 دفتر مطبوعاتی ریاست جمهوری در خبرنامه یی که به دسترس آژانس خبری پژواک قرار گرفته، گفته است که مراد مایکیوف لوی‌درستیز قزاقستان و پاول ارگشیف لوی‌درستیز ازبکستان امروز شام با محمد اشرف غنی رئیس جمهور دیدار کردند.

در این دیدار که در ارگ ریاست جمهوری صورت گرفت، دو جانب پیرامون موضوع های گوناگون به‌ویژه مبارزه علیه تروریزم، همکاری‌های منطقه‌یی، امنیتی، اقتصادی و ترانزیتی بحث و تبادل نظر نمودند.

محمد اشرف غنی گفت که سفر این دو مقام ارشد نظامی قزاقستان و ازبکستان فضل تازه یی از روابط و همکاری ها را در عرصۀ نظامی میان اردوی های افغانستان و این دو کشور خواهد گشود.

رئیس جمهور ابراز امیدواری کرد که مناسبات افغانستان با این دو کشور آسیای میانه گسترش یابد.

در خبرنامه آمده است که لوی درستیزهای قزاقستان و ازبکستان گفته اند که تلاش های محمد اشرف غنی رئیس جمهور برای توسعۀ اقتصادی و تامین رفاه مردم افغانستان در حالی که مسائل امنیتی نیز وجود دارد، قابل ستایش می باشد.

دفتر ریاست جمهوری جزئیات بیشتری در مورد مسائل مطرح شده در این نشست ارایه نکرده است اما خاطر نشان نموده است که این دو مقام ارشد نظامی قزاقستان و ازبکستان ابراز امیدواری کرده اند که افغانستان بتواند با کمک شرکای منطقه‌یی و جهانی خود در راستای مبارزه علیه تروریزم و تأمین صلح و ثبات دایمی موفق شود و همچنان عرصه های اقتصادی به پیشرفت های خوبی دست یابد.واپس


اخبار

شعر و ادب

شهیدانو کاروان

18th February, 2019