تفصیل | شهادت 

17th December, 2018


نوی سرمقالی

لیکنی

د‌حزب‌اسلامی امیر‌ ورور حکمتیار

ویډیو

رادیو

ترانیتفصیل

بریتانیا خواهان جلسه فوری شورای امنیت در ارتباط با حمله به جاسوس روس شد

2018-03-14

بریتانیا خواهان تشکیل جلسه فوری شورای امنیت سازمان ملل برای بررسی حمله به یک جاسوس سابق روس و دخترش در شهر سالزبری در جنوب بریتانیا شده است.

 این جلسه قرار است ساعت سه بعد از ظهر به وقت محلی برگزار شود.

به گفته وزارت خارجه بریتانیا درخواست این جلسه با هدف اطلاع‌رسانی درباره تحقیقات انجام شده در ارتباط با این حمله ارائه شده که با سم اعصاب انجام شده است.

بریتانیا تا نیمه‌شب سه‌شنبه ۱۳ مارس به روسیه فرصت داده بود تا درباره استفاده از سم اعصاب ساخت روسیه در حمله به سرگئی اسکریپال و دخترش یولیا توضیح دهد.

روسیه در مهلت تعیین‌شده توضیحی درباره این مسئله نداد و قرار است ترزا می، نخست وزیر بریتانیا مجموعه‌ای از اقدامات تلافی‌جویانه علیه روسیه را به پارلمان کشورش ارائه دهد.

روسیه اصرار دارد که هیچ انگیزه‌ای برای هدف گرفتن سرگئی اسکریپال و دخترش نداشته و دست داشتن در این حمله را تکذیب کرده است.

کرملین می‌گوید روسیه هرگونه اقدام بریتانیا عیله این کشور را مقابله به مثل خواهد کرد.بریتانیا پیشتر اعضای ناتو را در جریان تحقیقات خود در این زمینه قرار داده است.

در این جلسه اعضای ناتو "نگرانی عمیق" خود را درباره استفاده از سم اعصاب ابراز کرده و آن را "نقض آشکار عرف و توافق‌های بین‌المللی" خوانده‌اند.

در همین حال وزارت خارجه بریتانیا بار دیگر سفیر روسیه را فرا خوانده تا او را در جریان اقدامات احتمالی بریتانیا علیه کشورش قرار دهد.واپس


اخبار

شعر و ادب

شهیدانو کاروان

17th December, 2018