تفصیل | شهادت 

26th March, 2019


نوی سرمقالی

لیکنی

د‌حزب‌اسلامی امیر‌ ورور حکمتیار

ویډیو

رادیو

ترانیتفصیل

وزارت داخله: احضار تمام نیروهای امنتیی برای حفظ امنیت نوروز

2018-03-20

 وزارت داخله افغانستان اعلام کرده که برای تامین امنیت شهروندان در برگزاری مراسم نوروز در کابل و سایر شهرهای افغانستان تمام نیروهای امنیتی این کشور احضار شده‌اند.

نجیب دانش امروز سه‌شنبه ۲۹ حوتگفت که این نیروها از دیروز درکابل و ولایت‌های شمالی افغانستان به کار گرفته شده‌اند.

او افزود که شاهراه کابل- شمال نیز تحت پوشش امنیتی قرار گرفته است.

به گفته آقای دانش در کابل منطقه کارته سخی درغرب این شهر که مراسم نوروز در آنجا برگزار می‌شود، تدابیر شدید امنیتی به اجرا گذاشته شده است.

سخنگوی وزارت کشور افغانستان افزود که علاوه بر منطقه کارته سخی، مناطق تفریحی شهر کابل نیز تحت تدابیر امنیتی لازم قرار دارد.

آقای دانش از مردم خواست که برای حفظ بهتر امنیت با نیروهای پلیس همکاری کرده و تمام حرکات مشکوک را به شماره های ۱۰۰ و ۱۱۹ پلیس گزارش دهند تا از وقوع حوادث امنیتی جلوگیری شود.در ولایت قندهار در جنوب افغانستان مردم برای گرامی داشت روز نوروز به ولسوالی خاگریز این ولایت می‌روند ولی نیروهای امنیتی امسال از مردم خواسته‌اند که به دلیل مین‌گذاری این منطقه توسط شورشیان تا زمانی‌که نیروهای امنیتی اجازه نداده‌اند به این ولسوالی سفر نکنند.

سخنگوی وزارت داخله افغانستان افزود که ۱۸ هزار و ۶۰۰ فقره واقعه جنایی نیز در سراسر افغانستان در مدت یکسال گذشته ثبت شده‌ که به ۱۵ هزار مورد رسیدگی و ۲۲ هزار مظنون نیز بازداشته شده‌اند.

او گفت که از این تعداد حوادث جنایی چهار هزار فقره در کابل اتفاق افتاده که ۳۱۰۰ فقره آن کشف شده است.

آقای دانش گفت که در یک سال گذشته نیروهای پلیس مبارزه با مواد مخدر افغانستان سه هزار ۳۰۱ تن انواع مواد مخدر را کشف و ۵۰ لابراتوار و ۱۲ انبار ذخیره مواد مخدر را تخریب کرده‌اند.واپس


اخبار

شعر و ادب

شهیدانو کاروان

26th March, 2019