تفصیل | شهادت 

18th February, 2019


نوی سرمقالی

لیکنی

د‌حزب‌اسلامی امیر‌ ورور حکمتیار

ویډیو

رادیو

ترانیتفصیل

حکمتیار: جوانان در انتخابات سهم گسترده بگیرند

2018-05-15

رئیس و اعضای (نهاد اجتماعی احرار) امروز دو شنبه در دیدار با امیر حزب اسلامی افغانستان، روى موضوعات مختلف صحبت نمودند و خواهان پایان جنگ و تآمین امنیت و صلح و ثبات در این کشور شدند.
امیر حزب اسلامی افغانستان گفت: نقش جوانان در انتخابات بسیار مهم است، جوانان باید در انتخابات سهم گسترده بگیرند و به افراد صالح رای بدهند.
رهبر جهاد و آزادی افزود: نضهت اسلامی بدست چند تن جوانان مسلمان تآسیس شد، جوانان باید در جریانات سیاسی کشور حضور فعال داشته باشند و با استفاده از تجارب گذشته تغیر مثبت را در جامعه بوجود بیاورد.
محترم حکمتیار گفت: افغانستان بیش از چهار دهه در آتش جنگ میسوزد و این جنگ هنوزهم ادامه دارد و تقریبآ در تمام ولایت هم اکنون جنگ است و همه روزه بیش از صد تن جان های خود را از دست میدهند.
وی علاوه کرد: خارجی ها نمی خواهند جنگ و ناامنی در افغانستان پایان یابد و از هیچ خارجی باید این انتظار را نداشته باشیم، بلکه ما باید این وضعیت را تغیر بدهیم و به جنگ خاتمه ببخشیم.
امیر حزب اسلامی اضافه کرد: ما همواره از حق پیروی کردیم و در مبارزه فکری به حریف و رقیب خود شکست دادیم. در حال حاضر نیز ما همه را به انتخابات شفاف و عادلانه دعوت می کنیم، در حالیکه عده ای به جنگ تآکید میورزند و خواهان ادامه جنگ هستند.
امیر حزب اسلامی یکبار دیگر بر شفافیت انتخابات تآکید کرد و گفت: ما در تلاش این هستیم که نباید تجارب تلخ انتخابات گذشته تکرار گردد، تقلب صورت نگیرد و نباید یک سفارت سرنوشت انتخابات ما را تعین کند.
امیر حزب اسلامی ضمن حمایت از (نهاد اجتماعی احرار) وعده سپرد، که به خاطر عملی ساختن خواسته های قانونی و مشروع تان در کنار تان خواهم ماند.
در این دیدار عبدالغیور حمیدی رئیس نهاد اجتماعی احرار از پیوستن امیر حزب اسلامی با پروسه صلح استقبال نمود و گفت: ما آماده هستیم که با شما در خاتمه جنگ و تامین صلح سرتاسری همکاری نمایم.
ریاست امور فرهنگی و مطبوعاتی حزب اسلامی افغانستان

 واپس


اخبار

شعر و ادب

شهیدانو کاروان

18th February, 2019