تفصیل | شهادت 

18th February, 2019


نوی سرمقالی

لیکنی

د‌حزب‌اسلامی امیر‌ ورور حکمتیار

ویډیو

رادیو

ترانیتفصیل

شوراى عالى اجتماعى خبره گان پروان، اعلام موجوديت نمود.

2018-05-14

(شهادت) در محفلی که به همین مناسبت روز پنجشنبه (20) ماه جاری در تالار کنفرانس های شهرداری شهر چاریکار برگزار شده بود، جمع کثیری از نخبگان اعم از: اراکین بلند پایه حکومت محلی پروان، برخی از اعضای مجلس نمایندگان، اعضای شورای ولایتی، اساتید دانشگاه ها و اهل معارف شرکت ورزیده بودند. 
محفل حوالی ساعت 11 بجۀ قبل از ظهر با تلاوت آیاتی چند از کلام الله مجید آغاز گردید. بعداً حفیظ الله عزیزی پروانی رئیس منتخب شورای عالی اجتماعی خبرگان پروان مهمانان را خوش آمدید گفته اهداف اساسی شورای عالی اجتماعی خبرگان را تشریح نمود و این نهاد را مستقل خوانده از حضور مهمانان و تشریک مساعی مؤسسین آن در تأسیس این نهاد سپاسگزاری کرد. 
سپس آقای فضل الدین عیار والی محترم پروان، تشکیل شورای عالی اجتماعی خبره‌گان پروان را گام ارزنده یی در رشد اجتماعی مردم این سرزمین خوانده، پیرامون تدویر محفل سخنان ارزشمندی ایراد فرمود.
آقای عیار، همایش تاریخی و بزرگ حزب اسلامی در پروان را که هفته گذشته در همین روز برگزار شده بود، به نیکی یاد نموده، نقش اجتماعی و سیاسی این حزب نیرومند و جهادی را در پیروزی جهاد ستود. ایشان فرمودند: ما به همه احزاب احترام داریم و احزاب جهادی را تاج سر خود می دانیم. همچنان موصوف هماهنگی بهتر احزاب و نهادهای سیاسی را با ارگان های ذیربط دولتی در ولایت پروان نیاز همچو محافل و همایش های بزرگ مردمی دانسته و در این عرصه اعلان همکاری نمود. 
مطابق آجندا آقای غلام بهاؤالدین جیلانی رئیس شورای ولایتی پروان، خانم سامعه سادات نماینده مردم پروان در ولسی جرگه، نایب الدین اکرامی آمر ثبت و صدور جوازنامه های رسانه های وزارت اطلاعات و فرهنگ و همچنان دوکتور وکیلی مسؤول کمیته روابط عامه، پوهنمل فرهاد شمال استاد دانشگاه پروان و مسؤول کمیته معارف و تحصیلات عالی شورای عالی اجتماعی خبرگان پروان و تنی چند از متنفذین به نوبۀ خویش پیرامون شورا سخنانی ایراد کردند. در پایان برنامه مولوی محمد جاوید حنفی ضمن صحبت عالمانه با دعاییه خویش محفل را خاتمه بخشید.
قابل تذکر است که قبل از آغاز محفل، هفته نامۀ وزین شهادت – ارگان نشراتی حزب اسلامی افغانستان و ماهنامۀ نعمان که دومین سفر امیر مجاهد حزب اسلامی را به پروان انعکاس داده بودند، نیز در محفل توزیع و مورد مطالعۀ علاقمندان قرار گرفت

 واپس


اخبار

شعر و ادب

شهیدانو کاروان

18th February, 2019