تفصیل | شهادت 

20th November, 2018


نوی سرمقالی

لیکنی

د‌حزب‌اسلامی امیر‌ ورور حکمتیار

ویډیو

رادیو

ترانیتفصیل

شماری از شخصیت های جهادی و متنفذین ولایت پروان با امیر حزب اسلامی دیدار کردند

2018-06-10

شماری از شخصیت های جهادی و متنفذین ولایت پروان روز دو شنبه با امیر حزب اسلامی افغانستان دیدار کردند و در رابطه به مسائل انتخابات صحبت نمودند.
در این دیدار که در اقامتگاه امیر حزب اسلامی انجام شد، ابتدأ قاضی ذبیح الله ابراهیمی یکتن از شخصیت های جهادی به نمایندگی از دیگران صحبت نمود و گفت: اگر مردم در انتخابات آینده افراد شایسته و متعهد به اسلام را انتخاب نمایند، در نتیجه آن میتوانیم اصلاحات گسترده را در سطح نظام بوجود بیاوریم.
وی افزود: باید در پروان از تعدد نامزدان و تقسیم آرا جلوگیری به عمل آید تا افراد متعهد به اسلام و کشور به خانه ملت راه یابند.
امیر حزب اسلامی ضمن خوش آمدید به آنان گفت: مردم پروان در جهاد نقش مهمي داشتند، ثابت قدم و استوار ماندند و در دفاع از اسلام و کشور پیشتاز بودند.
محترم حکمتیار قربانی های مردم پروان را در دوران جهاد مورد ستایش قرار داد وگفت: مردم دلیر ولایت پروان در سالهای جهاد قربانی‌های بی شماری دادند و سنگرهای پروان را مجاهدین حزب اسلامی گرم نگهداشتن.
امیر حزب اسلامی در بخش دیگر از صحبت‌های خویش اظهار داشت: در حالیکه دشمنان داخلی و خارجی تلاش کردند که حزب اسلامی را سرکوب و از صحنه حذف نماید، ولی الحمد الله حزب اسلامی زنده است، نیرومند است و از حمایت قاطع مردم برخوردار است.
امیر حزب اسلامی گفت: حزب اسلامی خانه مشترک همه اقوام است و هیچ حزب دیگر مانند حزب اسلامی افغانستان شمول نیست. 
امیر حزب اسلامی در مورد انتخابات آینده نیز صحبت نموده گفت: ما خواهان انتخابات شفاف و عادلانه در کشور هستیم و اجازه تقلب در انتخابات را نیز نمی دهیم.
امیر حزب اسلامی علاوه نمود: انتخابات را باید وسیله حل بحران بسازیم و از مردم خواست که افراد صالح، مؤمن و متعهد به اسلام را انتخاب نمایند.
رهبر جهاد و آزادی اضافه کرد: انتخابات به شیوه قبلی را قبول نداریم، طریقه انتخابات باید چنان باشد که مشکلات کشور را حل نماید، نه اینکه سبب افزایش مشکلات شود.
امیر حزب اسلامی گفت: مردم از وضعیت فعلی به ستوه آمدند و خواهان تغیر در نظام و پارلمان آینده است و اگر انتخابات بطور شفاف، عادلانه، بیطرف و بدون تقلب انجام شود، باعث تغیر مثبت خواهد شد.
رهبر جهاد و آزادی به آنها توصیه نمود که باید وحدت خود را حفظ کنیم، همه باید دست به دست هم بدهیم و در این انتخابات به نیروهای شر و فساد شکست بدهیم.
وی گفت: تلاش کنیم در این انتخابات کسانی را پیروز بسازیم، که افغانستان را خانه خود بداند و توان دفاع از ارزش های ملی و دینی را داشته باشد.
محترم حکمتیار افزود: افغان هویت ملی و تاریخی ما است و افراد انگشت شمار که در جامعه منفور شدند با این نام مخالفت می کنند.
در پایان قاری مجاهد موحد نامزد احتمالی ولسی جرگه در ولایت پروان نیز صحبت نمود و خواهان انتخابات شفاف و عادلانه در کشور گردید.
قاری مجاهد موحد گفت: من تعهد می نمایم که از ارزش های ملی و اسلامی دفاع میکنم و بخاطر خدمت به میهن و مردم آماده هر نوع قربانی می باشم.

 واپس


اخبار

شعر و ادب

شهیدانو کاروان

20th November, 2018