تفصیل | شهادت 

20th November, 2018


نوی سرمقالی

لیکنی

د‌حزب‌اسلامی امیر‌ ورور حکمتیار

ویډیو

رادیو

ترانیتفصیل

۹۲ نامزد ولسی جرگه هفت ولایت از لیست ابتدایی حذف شد

2018-07-02

٩ سرطان: کمیسیون مستقل انتخابات تا ظهر روز شنبه، اسناد نامزدان ولسی جرگۀ هفت ولایت را بررسی و فهرست ابتدایی را نشر کرده است.

بر بنیاد معلومات این کمیسیون، در مجموع این هفت ولایت، ۹۲ تن به شمول خانم‌ها از فهرست ابتدایی حذف شده اند. عبدالعزیز ابراهیمی، معاون سخنگوی این کمیسیون، گفته است که اسناد نامزدان ولایات کابل، بامیان، ارزگان، نیمروز، نورستان، خوست و  کنر بررسی شده است.

به گفتۀ ابراهیمی، از جملۀ بیش از ۸۰۰ نامزد برای ولسی جرگه در کابل، ۷۳ تن به دلیل مشکل در اسناد فزیکی، تکراری‌بودن تذکره‌های حامیان شان و حمايت‌کنندۀ خارج از حوزۀ انتخاباتى از فهرست ابتدایی حذف شده اند و متباقی مربوط سایر ولایات می‌شوند. قرار بود که کمیسیون مستقل انتخابات افغانستان، بر اساس تقسیم اوقات انتخاباتی، فهرست ابتدایی را به تاریخ هفتم ماه سرطان اعلام می‌کرد، اما با گذشت دو روز هنوز مؤفق به این کار نشده است. مقام‌ها در این کمیسیون، تأخیر در رسیدن اسناد نامزدان را دلیل این تأخیر گفته اند.

ابراهیمی، گفت که بررسی اسناد نامزدان به شدت ادامه دارد و این کمیسیون تلاش دارد که امشب، فهرست ابتدایی را منتشر کند. بر اساس ارقام کمیسیون انتخابات، ٢٣٩١ تن کاندید احتمالی در ولسی جرگه در سراسر افغانستان ثبتِ‌نام کرده اند.واپس


اخبار

شعر و ادب

شهیدانو کاروان

20th November, 2018