تفصیل | شهادت 

21st May, 2019


نوی سرمقالی

لیکنی

د‌حزب‌اسلامی امیر‌ ورور حکمتیار

ویډیو

رادیو

ترانیتفصیل

حکمتیار: حزب اسلامی خواهان رقابت سالم فکری و سیاسی در کشور است

2018-07-05

۱۳۹۷ سرطان ۱۳

شهادت - شماری از شخصیت‌های جهادی، علماء و متنفذین ولسوالی اشکمش ولایت تخار روز سه شنبه با امیر حزب اسلامی افغانستان دیدار کردند و در رابطه با مسائل مختلف کشور بخصوص انتخابات پارلمانی صحبت نمودند .

ابتدأ چند تن از شخصیت های جهادی به نمایندگی از دیگران مختصرآ صحبت نمودند و خواهان توجه بیشتر به این ولسوالی شدند.

آنان گفتن متعهدین حزب اسلامی در این ولسوالی بر علاوه بر مشکلات سیاسی با مشکلات امنیتی نیز روبرو هستند و باید دولت در این زمینه توجه لازم نماید.

آنان همچنان گفتن: مردم افغانستان از شما حمایت می کنند و خواهان تآمین صلح و خاتمه جنگ در کشور هستند.

متنفذین ولسوالی اشکمش وعده سپردند که در انتخابات شرکت میورزند و به افراد صالح و متعهد به اسلام و کشور رأی خواهد داد.

امیر حزب اسلامی ضمن خوش آمدید به آنان گفت: اشکمش پایگاه مجاهدین بوده، تاریخ درخشان دارد و شما مدت طولانی محرومیت ها را سپری کرده اید .

وی گفت: باور داریم که وضعیت به زودی تغیر خواهد کرد، انتخابات آینده پیش رو است و منتظر نتایج آن هستیم. اگر انتخابات شفاف عادلانه بیطرف و بدون تقلب انجام شود، باعث تغیرات گسترده خواهد شد.

امیر حزب اسلامی علاوه نمود: انتخابات را باید وسیله حل بحران و وسیله تغیر در نظام و حکومت بسازیم و از اهالی ولسوالی اشکمش خواست که افراد صالح، مؤمن و متعهد به اسلام را انتخاب نمایند.

امیر حزب اسلامی بیان داشت: در حالیکه عده ای از صلح و برگذاری انتخابات بیم دارند اما حزب اسلامی خواهان انتخابات شفاف و عادلانه در کشور است و نباید انتخابات مانند قبلی برگزار شود.

وی گفت: حزب اسلامی و همه احزاب سیاسی مصمم است، که جلو تقلب در انتخابات را می گیرند و دولت را وادر می کند که انتخابات شفاف و عادلانه را برگذار نمایند.

امیر حزب اسلامي افزود: این احزاب طرح خود را در مورد انتخابات به دولت، کمیسیون انتخابات و جهت های ذیدخل خارجی ارایه کردند و ما امیدواریم که کسی جسارت مخالفت نه کنند.

رهبر جهاد و آزادی همچنان گفت: حزب اسلامی از توانمندی‌های بالقوه برخوردار است و اگر استفاده شود، هم جنگ مهار می شود، هم صلح تآمین می شود و هم یک حکومت قوی مرکزی به وجود میاید، اما عده ای نمیخواهد که به حزب اسلامی مجال داده شود و آنان با روند صلح با طالبان نیز مخالفت می کنند.

محترم حکمتیار گفت: ما خواهان رقابت سالم و صلح آمیز در کشور هستیم، رقابت سالم فکری و سیاسی می کنیم، تجارب تلخ و خونین گذشته را دیگر تکرار نمی کنیم، همدیگر را تحمل می کنیم و بسوی انتخابات شفاف و عادلانه میرویم و کسی که در نتیجه انتخابات آرای زیاد را بدست آوردند اجازه میدهیم که حکومت کند.

رهبر جهاد و آزادی گفت: حزب اسلامى افغانستان، يک حزب همه شمول و مربوط به تمام اقوام ملت افغانستان است، هر چند دشمنان داخلى و خارجى تلاش ورزيدند تا حزب اسلامى را از صحنه حذف نمايند، ولى الحمدلله حزب اسلامى از قبل نيرومندتر و از حمايت قاطع ملت برخوردار است.

در پایان امیر حزب اسلامی از آنها خواست که از حوصله کار بگیرند و وعده سپرد که به مشکلات شان رسیدگی خواهد شد. محترم حکمتیار یاد آور شد ما هنوز در حکومت شریک نیستم و برادران باید از این حزب به اندازه یک حکومت و یا یک حزب بر سر اقتدار توقع نداشته باشند.واپس


اخبار

شعر و ادب

شهیدانو کاروان

21st May, 2019