No-IMG

هشدار امنیتی در واشنگتن قبل از مراسم تحلیف بایدن و برکناری ترامپ

هشدار امنیتی در واشنگتن، قبل از مراسم تحلیف بایدن ، ادامه بحث بین دموکرات ها و جمهوری خواهان در مورد برکناری ترامپ

دموکرات ها خواستار تسریع در محاکمه دونالد ترامپ رئیس جمهور مستعفی ایالات متحده در سنا شدند ، در حالی که جمهوری خواهان از رد اقدامات استیضاح دفاع کردند و مقامات اقدامات امنیتی خود را برای تأمین مراسم تحلیف رئیس جمهور منتخب جو بایدن تشدید کردند.

تد لاوك دموكرات ، طی مصاحبه ای با MSNBC ، با توجه به اینكه سناتورها می توانند جمعه یا دوشنبه آینده این جلسه را برگزار كنند و برگزار كنند ، میچ مك كانل ، رهبر جمهوری خواهان در سنا را خواستار تسریع در دادرسی ترامپ در سنا شود.

تد لاو همچنین خواستار تحقیق گسترده در مورد وقایع طوفان کنگره در چهارشنبه گذشته شد ، مشروط بر اینکه تحقیقات شامل اعضای کنگره باشد ، این نشان می دهد که تعدادی از اعضای شورش مسلحانه را تحریک کرده اند و چندین گزارش فعالیت های مشکوک قبل از طوفان را کنترل می کنند.

سناتور دموکرات ریچارد بلومنتال خواستار تشکیل یک کمیسیون تحقیق درباره حمله به کنگره توسط "تروریست های محلی" در امتداد حملات 11 سپتامبر 2001 شد.

به نوبه خود ، نماینده دموکرات ، دیانا دیجیت ، طی مصاحبه ای با CNN گفت که تیم دادستانی منصوب شده توسط نانسی پلوسی ، رئیس مجلس نمایندگان ، آماده سازی دادگاه ترامپ را آغاز کرده اند و افزود رئیس جمهور "جنایات" خود را در مقابل صفحات تلویزیون مرتکب شده است ، و تیم پیگرد قانونی تأیید می شود. در ضبط شده های ضبط شده در طی التماس به سنا.

از طرف دیگر ، تیم انتقالی رئیس جمهور منتخب جو بایدن با صدور بیانیه ای اعلام كرد كه مجلس نمایندگان از اقتدار قانون اساسی خود استفاده كرده و به تصویب كیفرخواست ترامپ برای محاكمه رای مثبت داد.

در این بیانیه تأکید شده است که رأی مجلس از نمایندگانی است که از قانون اساسی پیروی کرده و وجدان خود را از هر دو حزب دنبال می کنند.

از طرف دیگر ، استیو اسکلیس ، نماینده جمهوری خواهان از تصمیم اکثر اعضای حزب خود برای رأی مخالف با استیضاح در مجلس نمایندگان دفاع کرد و در مصاحبه با FOX NEWS گفت که دموکرات ها نمی خواهند واقعیت ها را بشنوند.

تبلیغات

وی افزود: جمهوری خواهان برای ایجاد كمیته ای برای بررسی آنچه اتفاق افتاده است ، به سمت رأی گیری فشار آوردند ، اما تحقیق در این زمینه انجام نشد ، در حالی كه دموكرات ها مراحل استیضاح را بدون كمیته یا جلسه دادرسی برگزار كردند ، اتفاقی كه قبلاً در تاریخ كشور رخ نداده است.

در میان این جنجال ها ، مک کانل با بیان اینکه هرگونه محاکمه ترامپ در مجلس سنا قبل از تحلیف بایدن انجام نمی شود ، برای حل و فصل این مسئله بحث و تبادل نظر کرد.

هشدار امنیتی

واشنگتن شاهد تدابیر شدید امنیتی برای آماده سازی مراسم تحلیف بایدن در تاریخ 20 ژانویه است که شامل بستن خیابان های مهم ، به ویژه منتهی به ساختمان های کنگره و کاخ سفید ، در میان ترس از تکرار خشونت مشابه طوفان ساختمان کنگره در یک هفته پیش است.

و فرماندهی گارد ملی اعلام كرد كه حدود هفت هزار نفر از اعضای آن برای تأمین حمایت از نیروهای امنیتی در واشنگتن دی سی مستقر می شوند. گارد ملی نشان داد که این نیروها علاوه بر واشنگتن دی سی از 13 ایالت نیز آمده اند. وین هول سخنگوی گارد ملی به الجزیره گفت که وزارت دفاع تاكنون فقط اجازه اعزام 15000 پرسنل گارد ملی به منطقه پایتخت را داده است. و مقامات امنیتی واشنگتن انتظار داشتند که تعداد نیروهای گارد ملی در واشنگتن تا بیستم ژانویه سال جاری ، حدود 20 هزار نفر باشد.

اعضای گارد ملی مستقر در مجاورت ساختمان کنگره برخلاف معمول روزهای اخیر سلاح در اختیارشان قرار گرفت و سربازان یک دور بند امنیتی و حصار آهنی در اطراف ساختمان تشکیل دادند.

خبرنگار الجزیره گفت که استقرار سربازان گارد ملی در کنگره امری است که از روزهای جنگ داخلی تاکنون رخ نداده است ، این نشان می دهد که وی در هنگام مراسم تحلیف تماس و اخطارهایی درباره احتمال پرتاب بمب به کنگره دریافت کرده است.

در همین حال ، گری رید ، مقام وزارت دفاع آمریکا گفت که پنتاگون هیچ افراط گرایی را در این وزارت تحمل نمی کند. در اظهارات تلفنی ، رید ابراز نگرانی وزارت دفاع در مورد درگیری برخی از نظامیان بازنشسته با گروه های افراطی کرد.

این مقام مسئول با تأکید بر اینکه وزارتخانه انگیزه های اساسی را دنبال می کند ، خطر افراط گرایی ایدئولوژی نژاد سفید و گروه های راست افراطی را تأیید کرد.

این مقام رسمی تأیید کرد که هرکسی که متعلق به هر گروه راست افراطی باشد ثابت کند از کار در وزارت دفاع محروم خواهد شد ، و اظهار داشت که کار با FBI در زمینه شناسایی افراد بازنشسته یا در حال حاضر در وزارت دفاع که درگیر افراط هستند کار می کند ، زیرا وی توضیح داد که این وزارتخانه با دستور وزیر دفاع در حال بررسی سیاست کار است اقدام برای رسیدن به آنچه برای مقابله با پدیده افراط گرایی باید انجام شود.

در همین حال ، رسانه ها نسبت به اعتراضات مسلحانه واشنگتن همزمان با مراسم تحلیف هشدار دادند.

سازمان تنظیم مقررات و حمل و نقل هوایی همچنین نسبت به اعمال جریمه های 35000 دلاری و مجازات های زندان برای هر مسافری که پس از سقوط با هواپیما در روزهای پس از حمله به کنگره ایجاد مشکل کند ، هشدار داده است.

این مقام در بیانیه ای گفت: "اداره هوانوردی فدرال به افزایش نگران کننده حوادث اشاره کرده است که در نتیجه آن مسافران هواپیمایی با رفتارهای تهدیدآمیز یا خشونت آمیز پروازها را مختل می کنند."

و درست مثل مغازه هایی که بلوک های سیمانی را در واشنگتن جمع کرده اند ، شرکت ها نیز برای مقابله با هرگونه خشونت احتمالی اقدام می کنند.

وزارت دادگستری دستگیری مرد پنسیلوانیا را که متهم به پرتاب یک کپسول آتش نشانی به سمت پلیس در جریان طوفان کنگره بود ، تأیید کرد.

نیروهای امنیتی در حال سازماندهی یک عملیات امنیتی سراسری برای خنثی کردن هرگونه خشونت هستند ، مقامات فدرال و ایالتی تهدیدات اینترنتی را به پیام های تهدیدآمیز اعضای کنگره ارسال می کنند و اطمینان حاصل می کنند که عملیات امنیتی قدرت کافی برای مقابله با هرگونه حمله را دارد.

دولت ورودی بایدن پیش از آغاز به کار وی اقدامات امنیتی در اطراف تیم وی را تقویت کرده است و در بیانیه تیم انتقال بایدن آمده است که آنها تهدیدهای امنیتی را جدی می گیرند.

تبصره / نظر

نظرات / تبصري

د همدې برخي څخه

شریک کړئ

ټولپوښتنه

زمونږ نوي ویبسائټ څنګه دي؟