No-IMG

پیام تسلیت برادر حکمتيار بمناسبت شهادت دکتور محمد عاطف

پیام تسلیت أمیر حزب اسلامی افغانستان بمناسبت شهادت دکتور محمد عاطف

بسم اللّٰه الرحمٰن الرحيم

إِنَّا لِلّٰهِ وَإِنَّآ إِلَيۡهِ رَٰجِعُونَ

   به مناسبت شهادت عالم مجاهد و داعى شهيد؛ استاد محمد عاطف؛ به تمامى اعضاء خانواده و دوستان و عزيزانش و همه همسنگرانش در جهاد، دعوت و مبارزه؛ تسليت عرض نموده؛ از بارگاه الهى براى وى مغفرت و علو درجات و براى شما صبر و اجر استدعاء دارم.

استاد شهيد؛ به دليل تعهد صادقانه به اسلام و دفاع جرأتمندانه از ارزشهاى دينى؛ مورد خشم دشمنان اسلام قرار گرفت؛ در حالى و با كمال نامردى و رذالت او را به شهادت رساندند كه از خانه به دفتر مى رفت؛ دفترش سنگر بود، سلاحش ايمان و همسنگرانش مؤمنان خداپرست و متعهد به اسلام!! خداوند كريم او را در زمره شهداء بدر و احد و سروران شهيد جهاد افغانستان محسوب و محشور كند و آرمان هاى نيك او و تمامى كسانى را برآورده سازد كه در راه خدا جهاد كردند، ديروز با اشغالگران شوروى جنگيدند و امروز نيز؛ در سنگر مبارزات فكرى و عقيدتى؛ محكم ايستاده اند و از ارزشهاى اسلامى و مرزهاى كشور و سربلندى و آزادى آن دفاع مى كنند. إن شاء الله آرمان مقدس اين مجاهدين مؤمن و شهداى گرامى اسلام؛ حتماً و به زودى تحقق خواهند يافت و نامردان پست و فرومايه اى كه برده هر تجاوزگر و بيگانه اند و مأموريت ترور شخصيتهاى مجاهد و تأثير گذار جامعه ما به آنان سپرده شده؛ به جزاى جنايتها و خيانتهاى شان به اسلام و كشور خواهند رسيد. قاتل نامرد و پست اين شهيد سنگر اسلام؛ كاملاً شناخته شده است؛ قاتل همان است كه دستهاى ناپاك و پليدش به خون بزرگمردانى چون استاد نيازى شهيد، مولوى مفلح شهيد، دكتور عبدالباقي امين شهيد، مولوى نظامى شهيد و صدها شخصيت بزرگ ديگر سرخ است. إن شاء الله؛ انتقام همه شهداء گرفته خواهد شد، نه خداى ذوالانتقام  فراموش مى كند و نه ما مجاهدين راه خدا؛ اين تعهد راستين و محكم ما با پروردگار و با برادران شهيد ماست

هيچ شكى در اين نيست كه عاملين ترورهاى هدفمندانه اخير؛ آن هم در مناطق تحت سلطه متزلزل دولت؛ كار شبكه هايى است كه منافع شان را با ادامه جنگ و مخالفت با صلح گره زده اند؛ هم سياستها و موضعگيرى هاى شان جنگى است؛ هم اقدامات شان جنگى و هم لب و لهجه شان جنگ طلبانه؛ همانهايى كه در جنگ نيابتى كشور ما؛ به شبكه هاى خطرناك جاسوسى و تروريستى وابسته اند؛ شخصيتهاى مؤمن و متعهد به اسلام را دشمن اصلى شان گرفته اند و مسجد و محراب و منبر را با بم و راكت نشانه مى روند. سلسله اين ترورهاى هدفمندانه از روزى تسريع و تشديد شده كه مذاكرات صلح وارد مرحله حساس خود شد؛ و قضيه تعويض حكومت دست نشانده اجنبى و عامل جنگ و ناامنى؛ به حكومت جديد؛ همه شمول و قابل قبول براى همه؛ به خواست اكثريت قاطع ملت تبديل شد؛ از همان روز به بعد؛ شاهد ترور مسلسل شخصيتهايى هستيم كه خواهان خاتمه فورى و دائمى جنگ و رسيدن به صلح پايدار و مطمئن اند.

به خانواده و دوستان استاد شهيد و مسئولين جمعيت اصلاح پيشنهاد مى كنم كه از انتقال جسد استاد شهيد به تخار منصرف شوند؛ بگذارند او را يا روبروى ارگ دفن كنيم و بر قبرش بنويسيم: قاتل اين شهيد و شهداء نامور ديگر؛ ارگ است. يا او را در محوطه پوهنتون دفن كنيم و بنويسيم قاتلين تمامى استادان، محصلين، افغانهاى متعهد به اسلام و آزادى خواهان مؤمن؛ فقط سيكولرها و ملحدين مزدور اجنبى و دين ستيز اند. بياييد از استاد شهيد؛ آخرين شهيدى بسازيم كه بدست سيكولرهاى جنايتكار به شهادت مى رسند. حركتى كوبنده اى را به نام استاد شهيد آغاز كنيم كه به تغيير نظام اجنبى پرست و خاتمه جنگ منتج شود.

نظامى كه عامل اصلى آغاز و ادامه جنگ است؛ از يك سو با سياستهاى شوم و جنگ طلبانه اش؛ هر روز صدها افغان را به كام مرگ مى فرستد؛ و از سوى ديگر با توظيف سيكولر ها و ملحدين جنايتكار و مزدور اجنبى؛ در ارگانهاى امنيتى؛ راه را براى ترور شخصيتهاى مؤمن و مسلمان باز گذاشته است؛ مطالبه شناسايى و مجازات قاتل؛ از اين نظام؛ اشتباه است و توقع نادرست؛ در اين نظام؛ مفسدين، ملحدين، سيكولرهاى دين ستيز و مزدوران اجنبى؛ مصون اند؛ نه ترور مى شوند و نه زندانى؛ اما هر كى خواهان آزادى كشور، خاتمه فورى جنگ و تأمين صلح است؛ حتى در اطراف ارگ ترور مى شود!! آيا مى توان در اين شكى داشت كه ترورهاى هدفمندانه در پايتحت كشور و در اطراف ارگ و تمامى مناطق تحت سلطه اين نظام؛ كار شبكه هايى است كه در پوشش نظام و با استفاده از امكانات و تجهيزات دولتى به ترور رقباى سياسى و فكرى خود مى پردازند؟!!

بياييد از ولسى جرگه كه صلاحيت محاسبه مسئولين نظام و عزل و نصب شان را دارد؛ بخواهيم تا با يك اقدام قاطع و جرأتمندانه؛ رئيس جمهور را احضار و در رابطه به نجات كشور از اين وضعيت دردآور و پايان بخشيدن به بى امنى ها؛ تصميم قاطع و تاريخى بگيرد.

از احزاب سياسى بخواهيم؛ دست به هم بدهند و نگذارند؛ بيش از اين خون افغانها بريزد و كشور به سوى تباهى هرچه بيشتر برود.

به نيروهاى خارجى بگوييم: حضور تان در كشور ما و حكومتى كه بر افغانها تحميل كرده ايد؛ عامل اصلى اين وضع درد آور است؛ از كشتن افغانهاى مظلوم دست برداريد؛ كشور ما را يك جا با اين زمامداران مفسد و قاتل ملت؛ ترك كنيد و افغانها را بگذاريد؛ سرنوشت خود را خود تعيين كنند و نظام دلخواه خود را بسازند.

و اگر به خواست مشروع ما اعتناء عاجل و قاطع صورت نگرفت؛ و مشكلات امنيتى مردم؛ مخصوصاً در شهرهاى بزرگ؛ از راه هاى مسالمت آميز؛ رفع نشد؛ بايد با يك اقدام بزرگ ملى؛ به اين بحران و رنج و درد ملت پايان بخشيد. اگر كمر همت ببنديم و بر خدا توكل كنيم؛ به زودى و آسانى مى توانيم كشور و ملت را از شر جنايتكاران نجات دهيم

خدايا! در انتظار روزى هستيم كه انتقام تمامى اين شهداء مظلوم گرفته شود؛ يا بدست لشكر نامرئى خودت و يا بدست مجاهدين مؤمنت؛ يقيناً كه چنين كارى بر تو سهل و آسان است.

لاحول و لاقوة إلا بالله العلي العظيم

حكمتيار    

 15 - دلو  1399

تبصره / نظر

نظرات / تبصري

د همدې برخي څخه

شریک کړئ

ټولپوښتنه

زمونږ نوي ویبسائټ څنګه دي؟