No-IMG

حکمتيار: تظاهرات ما از کابل آغاز و به شهرهاى بزرگ ديگر انتقال خواهد يافت

خدا اين را نوشته و سنت ثابتش ساخته است كه من و پيامرانم حتماً غالب باشيم. يقيناً كه خدا؛ قوى عزتمند است.

برادران و خواهران عزيز!

وضعيت دردناك كشور، .... ما را وادار كرد تا صبر و انتظار را كنار بگذاريم و براى نجات كشور و ملت از اين جنگ خونين و طولانى راهى جديدى اختيار نماييم. تصميم گرفتيم كه از تمامى افغانهاى مؤمن و با إحساس بخواهيم كه ديگر ساكت و تماشاچى نبوده؛ نگذارند پسران و برادران شان؛ در جنگ تحميلى و براى منافع اجنبى؛ هر روز صدها تن؛ به كام مرگ فرو روند؛ و كشور و هستى شان در آتش اين جنگ ويرانگر بسوزد.     خواستيم از طريق تظاهرات بزرگ، پرشكوه و سازند؛ به حكام و زمامدران دست نشانده اجنبى به تفهيم كنيم كه ديگر سياستهاى دين ستيزانه و جنگ طلبانه تان پذيرفتنى نيست و در برابر آن محكم و قاطع مى ايستيم؛ يا اين سياستهاى ناكام و خونين را كنار مى گذارند و يا حتماً و به زودى؛ شما كنار زده خواهيد شد و بساط سلطه ننگين تان برچيده خواهد شد.

شورى قيادى حزب اسلامى و شورى عالى تصميم و اهل الرأي حزب تصميم گرفتند كه تظاهرات پرشكوهى در كابل برپا كند؛ تظاهراتى كه جاده هاى كابل را بپوشاند و تا ارگ برسد؛ و در كنار ارگ به گوش كر و ناشنواى زمامداران مست، مغرور و جنگ طلب؛ اعلان كند كه يا به اين مطالبات تمامى ملت تمكين مى كنيد و يا منتظر تظاهرات كوبنده تر و باشكوه تر از اين و مسلسل و دوامدار باشيد. خواسته هاى ما اين است:

1- إصرار بر ادامه جنگ و مخالفت با صلح را ترك كنيد.

2- ترور شخصيت هاى متعهد به اسلام و حامى صلح؛ علماء، خطباء، شخصيتهاى جهادى و تأثير گذار را متوقف كنيد؛ مردم و تمامى افغانهاى آگاه؛ حكومت و شبكه هاى استخباراتى و جاسوسى حامى حكومت كابل را متهم به اين ترورهاى زنجير اى و سيستماتيك مى كنند؛ چون همه در مناطق تحت سيطره حكومت صورت مى گيرد و مخالفين سياسى حكومت هدف اين ترورها اند؛ نه سيكولرها و ملحدين شريك قدرت و حامى حكومت!!

3- آمادگى ها براى جنگ جديد، مليشه سازى ها و توزيع غيرقانونى و مخفيانه سلاح به مليشه هاى بدنام و گروه هايى كه در اين چهار دهه، تحت قومنده اجنبى و چون جنگجويان اجير؛ عليه ملت جنگيده اند؛ همه را فوراً متوقف كنيد.

4- ارسال سلاح از خارج؛ تحت پوشش گندم و در قطار كانتينرهاى حامل گندم؛ را بگيريد و به ملت ما بگوييد: اين سلاح از كجا فرستاده مى شود؟ چرا حكومت آن را مخفيانه و دزدانه وارد مى كند؟ به چه كسانى سپرده مى شود و هدف حكومت از اين قاچاق سلاح چيست؟

5- به تمامى بندهاى موافقتنامه دولت با حزب اسلامي عمل كنيد؛ تمامى زندانيان حزب را كه به دلائل فعاليتهاى سياسى و نظامى دستگير و زندانى شده اند؛ طبق مفاد معاهده و فوراً رها كنيد.

6: اقدامات فورى براى عودت مهاجرين و إسكان شان در داخل صورت گيرد. ما هنوز شش مليون مهاجر در خارج از كشور داريم؛ اكثريت اين مهاجرين متعهد حزب اند و به همين دليل؛ در برابر عودت آنان مشكلات إيجاد مى كنند و حكومت از تمكين و التزام به تعهداتش در اين رابطه با حزب؛ خوددارى مى ورزد.

اگر به مطالبات ما؛ اين بار و پس از برگزارى اين  تظاهرات نيز؛ اعتنائى نكردند؛ إن شاء الله به تظاهرات خود تا روزى ادامه خواهيم داد و به شكوهمندى او بزرگى آن افزوده خواهد شد و به شهرهاى بزرگ ديگر انتقال خواهد يافت و تمامى كسانى كه از ادامه اين وضعيت دردآور؛ جنگ، ناامنى، فقر، بيكارى، فساد در دستگاه ها و إدارات حكومتى؛ به ستوه آمده اند و خواهان تغيير مثبت اند و همت و شهامت مبارزه در راه دفاع از اسلام و كشور را دارند، به صفوف تظاهرات خواهند پيوست و نتائج مطلوب بر آن مرتب شود.

به نظر ما وضعيت كشور چنان است كه تمامى ملت؛ به استناء چند سيكولر و ملحد بيگانه پرست؛ كه اشغالگران بر گرده ملت تحميل كرده اند و از جنگ تغذيه مى شوند؛ همه خواهان تغيير اند؛ از صلح، خاتمه جنگ، خروج نيروهاى اجنبى، تشكيل حكومت جديد، و انتقال قدرت به حكومت همه شمول و قابل قبول براى همه و انتقال مسالمت آميز قدرت به چنين حكومتى حمايت مى كنند. منتظر يك ابتكار و آغاز يك حركت جدى اند؛ اين تظاهرات راه را براى پيوستن مردم به تظاهرات و اقدام سرنوشت ساز در جهت تغيير عاجل و قاطع باز خواهد كرد.

 

 

اجازه بدهيد من از تجربه شخصى خود نيز حكايتى براى تان داشته باشم:

در سالهايى كه هنوز متعلم ابتدائيه بودم و عمرم كمتر از سيزده سال؛ پس از هر نماز؛ با همان احساسات طفلانه و الفاظ طفلانه و به پشتو دعاء مى كردم: خدايه له ما هغه كار واخله چي له پيغمبر عليه السلام او له صحابه وو وروسته دي له هيچا نه وي اخيستى، خدايه د شوروى او أمريكا زوال راباندي وگوره او ما ته د دوى په زوال كه برخه راكړه!! ترجمه دري دعاء: خدايا! از من كارى را بگير كه بعد از پيامبر عليه السلام و صحابه اش؛ از هيچكسى نه گرفته اى!! خدايا! زوال شوروى و امريكا را به من بنما و سهمى در زوال آنها به من عنايت كن!

من سهمى را كه در مبارزات اسلامى و جهاد عليه دو ابر قدرت شوروى و أمريكا داشتم؛ همه را عنايت الهى و نتيجه همان دعائى مى دانم كه پس از هر نماز و قبل از رسيدن به سن بلوغ داشتم. يعنى كه خدا پذيرنده دعاست و اگر از وى چيزهاى بزرگى را بخواهى؛ توفيق رسيدن به آن را شامل حالت مى كند.

 

تبصره / نظر

نظرات / تبصري

د همدې برخي څخه

شریک کړئ

ټولپوښتنه

زمونږ نوي ویبسائټ څنګه دي؟