No-IMG

حکمتيار: از امريكا نخواهيد معاهده اش با طالبان را نقض كند

1- إصرار بر ادامه جنگ و مخالفت با صلح را ترك كنيد.

2- ترور شخصيت هاى متعهد به اسلام و حامى صلح؛ علماء، خطباء، شخصيتهاى جهادى و تأثير گذار را متوقف كنيد؛ مردم و تمامى افغانهاى آگاه؛ حكومت كابل و شبكه هاى استخباراتى و جاسوسى حامى حكومت را متهم به اين ترورهاى زنجير اى و سيستماتيك مى كنند؛ چون همه در مناطق تحت سيطره حكومت صورت مى گيرند و مخالفين سياسى حكومت هدف اين ترورها اند؛ سيكولرها و ملحدين شريك قدرت و حامى حكومت؛ مصون و در امان اند؛ نه ترور مى شوند و نه زندانى!!

3- آمادگى ها براى جنگ جديد، مليشه سازى ها و توزيع غيرقانونى و مخفيانه سلاح به مليشه هاى بدنام و گروه هايى كه در اين چهار دهه، تحت قومنده اجنبى و چون جنگجويان اجير؛ عليه ملت جنگيده اند؛ همه را فوراً متوقف كنيد.

4- جلو ارسال سلاح از خارج؛ به گونه قاچاقى و در قطار كانتينرهاى حامل گندم؛ را بگيريد و به ملت ما بگوييد: اين سلاح از كجا فرستاده مى شود؟ چرا حكومت آن را مخفيانه و دزدانه وارد مى كند؟ به چه كسانى سپرده مى شود و هدف و انگيزه حكومت و زمامدارانش از اين قاچاق و توزيع سلاح چيست؟

5- از امريكا نخواهيد معاهده اش با طالبان را نقض كند و به حضور قطعات نظامى و سربازان شان در افغانستان ادامه دهند؛ تمامى ملت به استثناى چند سيكولر ارگ نشين؛ خواهان خروج تمامى نيروهاى اجنبى از افغانستان اند.

6- به تمامى بندهاى موافقتنامه دولت با حزب اسلامي عمل كنيد؛ تمامى زندانيان حزب را كه به دلائل فعاليتهاى سياسى و نظامى دستگير و زندانى شده اند؛ طبق مفاد معاهده و فوراً رها كنيد. چه آنان كه قبل از معاهده صلح با حزب؛ زندانى شده اند و چه آنان كه پس از معاهده به زندان كشانده شده اند.

7: اقدامات فورى براى عودت مهاجرين و إسكان شان در داخل صورت گيرد. ما هنوز شش مليون مهاجر در خارج از كشور داريم؛ اكثريت اين مهاجرين؛ متعهدين و حاميان حزب اسلامى اند و به همين دليل؛ در برابر عودت آنان مشكلات إيجاد مى كنند و حكومت از تمكين و التزام به تعهداتش در اين رابطه؛ خوددارى مى ورزد.

اگر به مطالبات ما؛ اين بار و پس از برگزارى اين  تظاهرات نيز؛ اعتنائى نكردند؛ إن شاء الله به تظاهرات خود تا روزى ادامه خواهيم داد و به شكوهمندى، ابهت و بزرگى آن افزوده خواهد شد، به شهرهاى بزرگ ديگر نيز انتقال خواهد يافت و تمامى كسانى كه از ادامه اين وضعيت دردآور؛ جنگ، ناامنى، فقر، بيكارى، فساد در دستگاه ها و إدارات حكومتى؛ به ستوه آمده اند، خواهان تغيير مثبت اند و همت و شهامت مبارزه در راه دفاع از اسلام و كشور را دارند، به صفوف تظاهرات خواهند پيوست و نتائج مطلوب بر آن مرتب خواهد شد.

وضعيت كشور چنان است كه تمامى ملت؛ به استناء چند سيكولر و ملحد بيگانه پرست؛ كه اشغالگران بر گرده ملت تحميل كرده اند و از جنگ تغذيه مى شوند؛ همه خواهان تغيير اند؛ از صلح، خاتمه جنگ، خروج نيروهاى اجنبى، تشكيل حكومت جديد، و انتقال مسالمت آميز قدرت به حكومت همه شمول و قابل قبول براى همه حمايت مى كنند. منتظر يك ابتكار و آغاز يك حركت جدى اند؛ اين تظاهرات راه را براى پيوستن مردم به تظاهرات و اقدام سرنوشت ساز در جهت تغيير عاجل و قاطع باز خواهد كرد.

برادران و خواهران عزيز!

ما به تمامى ملت خود؛ مخصوصاً به علماء و شخصيتهاى متعهد به اسلام؛ اطمئنان مى دهيم كه همواره و در هر شرائطى در كنار شان خواهيم بود و از آنها و حقوق شان قاطعانه دفاع خواهيم كرد؛ كسانى كه علماء و خطباء مؤمن و حق پرست را تهديد و تخويف مى كنند و مى خواهند اين حق را از آنان سلب كنند كه حقائق را بيان و از ارزشهاى دينى با قاطعيت و صراحت دفاع نمايند؛ بدانند كه تمامى مجاهدين مؤمن را كه وارثين اين كشور اند و به قيمت سر و جان شان آن را حفظ كرده اند و از هر اشغالگر آزاد ساخته اند؛ در برابر اين مفسدين مزدور و دين ستيز؛ محكم و قاطع خواهند ايستاد و سيلى محكمى به روى شان خواهند كوبيد.

تبصره / نظر

نظرات / تبصري

سمیعه طیبه ساعی

با عرض سلام و ادب موقف خلل نا پذیر شما در رابطه به بیرون شدن تمام عساکر خارجی از افغانستان مورد تایید و قابل تمجید است. افغانهای با افتخار از این مسله پشتیبانی بی دریغ می نمایند. خدواند به شما و همه کسانی که در این راه کوشا هستند توفیق دهد تا هر دسیسه و بهانه را برای ادامه اشغال نظامی کشور ما از بین ببرند. انشالله

د همدې برخي څخه

شریک کړئ

ټولپوښتنه

زمونږ نوي ویبسائټ څنګه دي؟