No-IMG

شيخ الاسلام مولانا نظرمحمد دیدگاه در ايران داعی اجل را لبيک گفت

‌‌مراسم تشییع ‌جنازه مولانا نظرمحمد دیدگاه رحمه ‌الله برگزار شد

به گزارش سنی ‌آنلاین مراسم تشییع ‌جنازه مولانا نظر محمد دیدگاه رحمه‌الله، امروز یکشنبه (16 جوزا  1400) در عیدگاه بزرگ ایرانشهر برگزار شد.

در این مراسم که با حضور جمعیت کثیری از اقشار مختلف مردم از استان سیستان‌وبلوچستان و بعضی از استان‌های همجوار برگزار شد، شیخ‌الاسلام مولانا عبدالحمید به‌عنوان سخنران ویژۀ مراسم به ایراد سخن پرداختند.

مولوی عبدالصمد کریم‌زایی (امام‌جمعه مسجد الزهراء ایرانشهر)، مولوی صدیق حقانی (به نمایندگی از طرف استاندار سیستان‌وبلوچستان)، نماینده‌ای از طرف آیت‌الله محامی (نماینده رهبری در سیستان‌وبلوچستان) و فرماندار ایرانشهر نیز سخنرانی کردند.

مولوی ظفراحمد دیدگاه، فرزند مولانا نظرمحمد رحمه‌الله نیز طی سخنانی کوتاه از حضور اقشار مختلف مردم در مراسم تشییع‌جنازه تشکر و قدردانی کرد.

نماز جنازه بر پیکر مولانا نظرمحمد دیدگاه رحمه‌الله به امامت شیخ‌الاسلام مولانا عبدالحمید اقامه شد. در این مراسم همچنین نماز جنازۀ مولوی عزیزالرحمن ملازاده، از علمای جوان ایرانشهر که روز گذشته (شنبه) به قتل رسیده بود، به امامت شیخ‌الاسلام مولانا عبدالحمید اقامه شد.

شیخ‌الاسلام مولانا عبدالحمید:

 مولانا نظرمحمد دیدگاه رحمه‌الله شخصیتی علمی و چهره‌ای ملی بود

شیخ‌الاسلام مولانا عبدالحمید طی سخنانی در این مراسم، درگذشت مولانا دیدگاه رحمه‌الله را «ضایعه‌ای بسیار بزرگ» دانستند و از ایشان به‌عنوان «شخصیت علمی» و «چهره‌ای ملی» یاد کردند و گفتند: مولانا نظرمحمد رحمه‌الله یک شخصیت علمی و شناخته‌شده در منطقه و کشور و از چهره‌های ملی و بسیار شاخص بود. اکثر مردم و مسئولین با این شخصیت برجسته آشنایی دارند.

امام‌جمعه اهل‌سنت زاهدان در ادامه افزودند: مولانا دیدگاه رحمه‌الله از دلسوزی و شجاعت زیادی برخوردار بود و در گفتن آنچه آن را درست و حق تشخیص می‌داد پروایی نداشت. ایشان نسبت به مسلمانان و عموم مردم دلسوز و خیرخواه بود و مسائل و مشکلات و اختلافات مردمی را حل‌وفصل می‌کرد.

مدیر دارالعلوم زاهدان درگذشت مولانا نظرمحمد دیدگاه را «ضایعه‌ای بسیار بزرگ» دانستند و گفتند: درگذشت حضرت مولانا نظرمحمد دیدگاه ضایعه بسیار بزرگی است. دعا کنید الله تعالی این ضایعه را برای ما جبران کند و امثال چنین علمایی را به ما عنایت فرماید و به ما و ملت ما در این ضایعه و مصیبت صبر و اجر عنایت کند.

مولانا عبدالحمید خاطرنشان کردند: مصیبت درگذشت مولانا دیدگاه رحمه‌الله قبل از همه برای علما و جامعۀ علمی ما بسیار سنگین است، زیرا یکی از پایه‌های علمی خود را از دست داده است. همۀ ما در فراق مولانا دیدگاه رحمه‌الله غمگین هستیم. بنده درگذشت این عالم فرزانه را به عموم علما و مردم و به خانواده و عزیزان شان تسلیت میگویم ..

تبصره / نظر

نظرات / تبصري

د همدې برخي څخه

شریک کړئ

ټولپوښتنه

زمونږ نوي ویبسائټ څنګه دي؟