No-IMG

به خاطر تربیت سالم و رشد فکری زنان و مردان باید مدارس دینی ذکور و اناث زیاد شود

به خاطر تربیت سالم و رشد فکری زنان و مردان باید مدارس دینی ذکور و اناث زیاد شود و مدارس موجود تقویه گردد برای انجام این کار علمای افغانستان کوشش نمایند و امارت اسلامی از آنها حمایت و برای تقویت آنها امکانات مادی در اختیارشان قرار دهد .

امامان مساجد مکلف گردند که دو وقت برای اهالی شان درس بدهند یک وقت درس تفسیر و یک وقت درس حدیث،  موذنین مساجد درس های ناظره و کتاب های ابتدائی را شروع کنند و ازطرف وزارت حج و اوقاف این برنامه ها تنظیم و وارسی جدی شود و هم چنان مردم تشویق شوند تا به دروس شرکت نمایند .

مامورین رسمی دولت وظیفه داده شوند تا حتما درین حلقات دروس دینی اشتراک نمایند و برای مامورین همه وزارت خانه ها و پرسونل دولتی روز نیم ساعت در محل کار شان با به راه انداختن برنامه های دقیق تربیتی برنامه گرفته شود .

ایجاب می نماید که از طرف امارت اسلامی کورس های آموزش زبان عربی در مرکز و ولایات در مناطق مختلف رایگان فعال گردد .

هم چنان در نصاب تعلیمی مکاتب سه مضمون تفسیر ، حدیث و فقه تا صنف 12 علاوه گردد و ثقافت اسلامی در پوهنتون ها هفته دو کریدت شود .

مضمون ثقافت اسلامی قبلا دو کریدت بود اما مغرضین و سیکولارها تلاش نمودند تااین مضمون به بهانه ای که افراطیت و دهشت افگنی را رشد می دهد از بین برود تا آنکه در اقدام ابتدائی یک کریدت آنرا کم کردند و تصمیم آنها براین بود که در قدم بعدی از بین می برند حال باید کما فی السابق عاجل دو کریدت شود و استادان ماهر و دارای عقیده پاک اسلامی تدریس کنند و در نصاب به حیث مضمون اصلی و اساسی گنجانیده شود .

تبصره / نظر

نظرات / تبصري

د همدې برخي څخه

شریک کړئ

ټولپوښتنه

زمونږ نوي ویبسائټ څنګه دي؟