No-IMG

راز دشمنی آمریکا با جماعت اخوان المسلمین چیست؟

عمر بهاءالدین

سفیر سوریه در عربستان سعودی

 

من (عمر بهاءالدین)  درسال۵۴ ۱۹ سفیر سوریه درعربستان سعودی  بودم که  درآن سال خیلی از کشورهای عربی با اقدام مناسبی جهت وساطت از جمال عبدالناصر خواستار عفو و بخشش و تخفیف حکم اعدام جمعی از رهبران اخوان المسلمین  از جمله حسن الهضیبی، محمد فرغلی، عبدالقادرعوده، یوسف طلعت و دیگر دوستانشان شدند که متاسفانه همه این سعی و تلاش ها حتی از زبان ملک سعود هم شنیده شد، بدون نتیجه مثبت پایان یافت .

صبح روزی مسوول امر دیپلماسی آن وقت یعنی(وودس وورس) سفیر امریکا که مردی جوان و در رابطه با قضایای اعراب به تعاطف و انعطاف مشهور و در سخنوری  بلیغ  و منطلق اللسان بود به دیدنم آمد و درحین گفتگو به من گفت:

میدانی اون احمق چکار کرد؟

گفتم کی؟

گفت جمال عبد الناصر

گفتم چکار کرد ؟

گفت اخوانی‌ها را اعدام کرد، در حالیکه کار اخوانی ها زیاد برای ما مهم نیست بلکه بین ما و او پیمانی سری با دو بند مهم وجود دارد.

ا_درمدت ۱۰ سال قضیه فلسطین را تجمید و تمام کند.

٢_جنب و جوش‌های اخوان المسلمین و فعالیت‌هایشان را تعطیل وتوقیف نماید.

و ما بهش نگفتیم کشتار و قتل و عام مردم را راه  بیندازد، او با این کارش (اعدام رهبران اخوان ) بیش از پیش آمریکا را در نظر مردم منفورتر نموده است.

بهش گفتم چرا جماعت اخوان المسلمین نزد شما آنقدر مهم است که یکی از بندهای توافقنامه سری را به آن اختصاص داده اید؟

گفت شما درباره اخوان المسلمین چه چیز میدانی؟

گفتم می‌دانم اخوان المسلمین جمعیتی خیریه و پزشکی هستند، که دارای کلینیک‌هایی برای درمان فقراءمی باشند، و وکیلانی برای دفاع از حقوق مظلومین و مراکزی برای ریشه کنی بیسوادی ایجادنموده اند.

گفت فقط همین؟!

گفتم آری فقط همين

گفت شما اخوان المسلمین را نمی‌شناسی.

امروزه خطرناکترین موسسه موجود در جهان در برابر فرهنگ غربی اخوان‌ المسلمین است.

 

گفتم چرا و این حکم از کجا صادر می‌شود؟

گفت:

اخوانی‌ها نسل‌ها وجوانان  مردم را بر دین اسلام  تربیت می‌کنند، و مکانت و موقعیت خود را محکم و قوی می‌کنند و با این اسباب قلوب مردم را به طرف خود جذب می کنند، و به حکومت می رسند، آنگاه که حکومت و قضاوت کنند با عقلانیت و درایت عمربن‌خطاب حکم خواهند کرد که این یعنی همان الطامه الکبری در برابر تمدن ما.

زیرا آنان اسلام واقعی را تبلیغ می‌کنند و کل امت را زیر یک پرچم واحد که توحید امت اسلامی است جمع خواهند کرد و دوباره خلافت اسلامی را برمی گردانند.

آری موقف و موضع آمریکا در دشمنی با اخوان المسلمین و خطرناک و زشت جلوه دادن جماعت اخوان المسلمین بدین علت است، که مردم را از اطرافشان متفرق و دور گرداند.

ولکن فی الحقیقه هم یعملون بحق من اجل دینهم] اما حقیقتاً کار و عملکرد آنان فقط به خاطر دینشان است.

اینجانب (عمر بهاءالدین الامیری)به خاطر از بین نرفتن این اطلاعات، این موارد را طی یک گزارش سری و رسمی با امضای خودم در میان دیگر اسناد به وزارت خارجه سوریه ارسال نمودم ، چنانچه آن اسناد محفوظ وموجود باشد آن گزارش درمیان آنها خواهد بود .

منبع: ترجمه از متن عمر بهاءالدین الامیری در مجله المجتمع از سایت اخوان اون لاین

 

تبصره / نظر

نظرات / تبصري

د همدې برخي څخه

شریک کړئ

ټولپوښتنه

زمونږ نوي ویبسائټ څنګه دي؟