No-IMG

تبصره کوتاه در مورد حادثه انفجار بر مسجد ایمان و نشانه گرفتن شخص حکمتیار حفظه الله

این صحنه مشهود ، تاریخ ساز و تاریخ یاد است که هرگز فراموش نخواهد شد .

گاهی کارنامه هایی از بعضی بندگان مخلص خدا به یادگار میماند که چون حک شده در سنگ در دل تاریخ نقش می بندد و زبانزد آینده گان میگردد .

وقتی میخواستند ابراهیم علیه السلام را در گودال پر از آتش اندازند میگفت حسبنا الله و نعمل الوکیل ، فقط خدا را برایش کافی میدانست ، دقیقاً خدا او را نجات داد .

وقتی موسی علیه السلام و پیروانش پیشروی خود بحر و در عقب خود لشکر فرعون را یافتند ، پیروان ترسیده و به پیامبر شان می‌گویند که اسیر شدیم و بهلاکت افتادیم ، ولی او به پیروان اطمینان داده  میگوید پروردگار هرگز ما را تنها نخواهد گذاشت.

 محمد علیه السلام در غار ثور دشمن مسلح را بر پیشرو و بالای سر خود می بیند به یار و همراهش میگوید : لَا تَحزَن اِنَّ اللهَ مَعَنَا.

وقتی سید قطب رحمه الله را نزدیک چوبه دار بردند و نفر حکومتی آمده به او وعده پست و مقام و نجات از اعدام را داد تا در عوض از راه و دعوتش صرف نظر نماید ، او بدون اینکه از مرگی که در یک قدمی اش قرار دارد بترسد به قاصد میگوید : مزد پروردگارم بهتر از پیشنهاد شماست ، و الآن برای گرفتن آن نزد او تعالی میروم .

اکنون این صحنه که حکمتیار حفظه الله بآن مواجه شد یکبار دیگر یاد آن بزرگواران تاریخ را در اذهان نسل امروز تازه نمود .

دو نکته مهم درین حادثه قابل دقت و تعجب است :

۱ - حالت ظاهری شان ، در نزدیکی شان بارانی از مرمی های کور دشمن بطرف شان شلیک می شود که از صدایش همه حاضرین مسجد به لرزه افتادند ولی در سیمای این مرد مومن نه تنها که اثری از ترس و رعب مشاهده نشد ، بلکه دیگران را با اشاره دست به اطمینان و سکون و آرامش دعوت میکند ، اگر محافظین او را وادار به ترک محل نمیکردند بی باکانه به سخنانش ادامه میداد ، در حالیکه نسبت بدیگران در خط اول قربانی و مرگ قرار دارد .

۲ - مهم تر اینکه در همین لحظات در خطبه اش پیام پروردگارش را بر زبان دارد و از مرگی یاد میکند که در راه اهداف بزرگ و مقدس و در راه اسلام میباشد ، و آن مرگ را الله تعالی زندگی نام گذاشته و بکسی که چنین مرگ میرسد او مرده نیست بلکه زنده می باشد .

این یک چیز تصادفی نیست که در همین لحظه از زبانش بیرون شده بلکه ارتباط عمیق معنوی و ایمان و باورش را نسبت به تائید و حقانیت فرمان پروردگارش نشان میدهد ، غیب نمی گوید بلکه حقیقتی را بیان میدارد که در سلول سلول وجودش عجین شده و از طریق زبانش بیرون می شود .

من که این بنده مومن را مثل خود مسلمان عادی فکر نمیکنم ، بلکه او را یکی از بندگان برگزیده خداوند متعال میدانم که درین عصر بر مردم عنایت فرموده ، زیرا نیم قرن مبارزه و جهاد که مانند نماز لحظه ای آنرا ترک نکرد ، نویسنده بیش از صد و چهل جلد کتاب و هزاران مقاله و پیام  ، افتتاح و ادامه دهنده عملی دو جهاد در مقابل ابرقدرت های شرق و غرب و مدیریت آن ، خلاصه بدون مبالغه گفته میتوانیم که در تغییر و تحولاتی که در سطح کشور ، منطقه و حتی جهان درین نیم قرن رخ داده دست این مرد مومن بشکلی دخیل و تاًثیر گدار بوده و تا امروز است ، اما افسوس که اکثر مردم ما این حقیقت را تا هنوز یا نمیدانند و یا میدانند ولی به نسبت دشمنی ، تعصب ، حسادت و رقابت نمیخواهند اعتراف کنند

اما آنهائی که میدانند او را بیشتر از خود دوست دارند .

 

خداوند جل جلاله میفرماید :

اِنَّ الَّذِینَ آمَنُوا وَ عَمِلُوالصَّالِحَاتِ سَیَجعَلُ لَهُمُ الرَّحمنُ وُدَّا .

بی گمان کسانی که ایمان می آورند و کار های شایسته و پسندیده انجام میدهند ، خداوند رحمان آنانرا دوست میدارد و حجّت ایشانرا به دلها می افگند . ۹۶/ مریم

وقتی خدا کسی را دوست داشت  محبت او را در دلهای مردم مومن جای میدهد .

پس در خاتمه به یک جمله اکتفا می‌کنم که :

رهبران و وزیران جنگ کشور های جهان ( شهامت ، شجاعت و دلاوری را) ازین بنده مومن خدا بیاموزند .

حمکتیار عزیز !

خداوند متعال شما و همه پیروان حق را در حفظ و امان خویش نگهدارد ، به شهدای این حادثه جنت فردوس  و به مجروحین شفای عاجل و کامل عنایت فرماید .

تبصره / نظر

نظرات / تبصري

Hanifa Sultany

با سلام نویسنده محترم چرا مردم افغانستان را نافهم فکر می کنید؟ قصاب کابل لقب این آقای محترم بود و دستش به خون هزاران بیگناه شهر کابل آلوده است. تاریخ گواه جنایات امثال شان است و نه می بخشیم و نه فراموش می کنیم. شرم باد بر شما چشم دریدگان و خداوند در روز قیامت سزای جنایات تان را بدهد.

احمد نایل

خداوند منان به انسان های بد مانند حکمتیار به همین دنیا فرصت داده تا هر جنایتی بخاطر دنیا پرستی دارن انجام بدن

احمد نایل

خداوند منان به انسان های بد مانند حکمتیار به همین دنیا فرصت داده تا هر جنایتی بخاطر دنیا پرستی دارن انجام بدن

احمد شعیب

نخست اینکه مقایسه حکمتیار با پیامبران کار خوبی نیست زیرا سزاوار این همه توصیف فقط خداوند و پیامبران اند دوم اینکه بنده های برگزیده خداوند هیچگاه دست به قوم ستیزی ، زبان ستیزی و غیره نمیرند قتل عام شهریان بیدفاع کابل توسط راکت های کور سر جایش ناگفته نماند من پسر کسی هستم که زیر قیادت همین آدم در زمان کمونیست ها به شهادت رسید .

Ali Mohammad Hanif

حقیقتا ولی و دوست ما خدا و رسول او و مؤمنان که نماز را بر پا میدارند و زکاة را میدهند و راکع و نماز گذار هستند، اند. و محترم حکمتیار صاحب حفظه الله تعالی از همان جمله مؤمنان است که باید او را از دل و جان دوست بداریم. دشمنان او و دشمنان همه مؤمنان شرمنده و خوار و ذلیل باد. والسلام

اسدالله رسولی

خدواند متعال حافظ و ناصر همی مجاهدین عزیز باشند

به تو چه

چاپلوسی و موزه پاکی حد دارد. نکنه بچه بی ریشش بودی؟!

همت افغان

السلام علیکم و رحمةالله و برکاته... له محترم لیکوال صاحب نه یوه دنیا مننه.... سلام دي وي د روس او آمریکا پر ماتونکی انجنیر صاحب گلبدن حکمتیار باندی .. مور دی جگه شی او تا غوندی زوی دی وزیگوی په والله چی زمری زمری لاسونه او پښی دی د ښلولو دی الله دی ژوندی لره مشره ټول افغانستان درپسی ولاړ ده الله دی حافظ او ناصر شه

د همدې برخي څخه

شریک کړئ

ټولپوښتنه

زمونږ نوي ویبسائټ څنګه دي؟

زمونږ فيسبوک