No-IMG

حکمتیار: حکومت افغانستان به کمک هند ملیشه سازی را در شمال آغاز کرده

متن خطبه برادر حکمتيار (جمعه 7 سنبله 99 )

الحمد لله و كفى و سلام على عباده الذين اصطفى و بعد: فاعوذ بالله من الشيطن الرجيم بسم الله الرحمن الرحيم

ٱلَّذِينَ ءَامَنُواْ يُقَٰتِلُونَ فِي سَبِيلِ ٱللّٰهِ ۖ وَٱلَّذِينَ كَفَرُواْ يُقَٰتِلُونَ فِي سَبِيلِ ٱلطَّٰغُوتِ فَقَٰتِلُوٓاْ أَوۡلِيَآءَ ٱلشَّيۡطَٰنِ ۖ إِنَّ كَيۡدَ ٱلشَّيۡطَٰنِ كَانَ ضَعِيفًا النساء: ٧٦

آنان كه ايمان آورده اند؛ در راه خدا مى جنگند، و آنان كه كافر شده اند؛ در راه طاغوت مى جنگند؛ پس شما اى مؤمنان با اولياء شيطان؛ دوستان و همكارانش بجنگيد؛ يقيناً كه كيد و توطئه شيطان ضعيف است.

اين آيه مباركه چند رهنمود و حقيقت را در برابر ما مى گذارد:

1.            مؤمنان را همواره چنان خواهيد يافت كه در راه خدا، دفاع از حق و كمك با مظلومان و نجات مستضعفان مبارزه مى كنند و مى جنگند.

2.            و اما كسانى كه به خدا باور ندارند، كافر و ملحد و سيكولر اند؛ آنان را همواره در پاى طاغوت و همراه و همكار و جنگجوى سرسپرده هر طاغوت، هر ستمگر، هر باغى و سركش از خدا خواهيد يافت.

مصداق اين رهنمود قرآن را ما عملاً و به چشم سر ديديم؛ د عملكرد كمونستها، سيكولرها، ملحدين و منافقين در اين چهار دهه؛ و در اثناى تجاوز دو ابر قدرت وقت؛ اتحاد شوروى و ناتو!!

تمامى آنان كه ديروز در خدمت نيروهاى شوروى بودند و عليه ملت ما مى جنگيدند؛ امروز در خدمت ناتو اند.

وجه مشترك آنان همان است كه قرآن مى فرمايد: عدم ايمان به خدا، كفر، الحاد و نفاق.

3.            اينها اعضاء حزب شيطان اند، برنامه هاى شيطانهاى انسى و جنى را پياده مى كنند. براى ارضاء شيطان خود عليه مؤمنان مى جنگند.

4.            مؤمنان مكلف اند در برابر اولياء شيطان و حزب شيطان و لشكرش بجنگند.

5.            مؤمنان مطمئن باشند كه كيد و مكر شيطان ضعيف است. با وجود ظاهر آراسته و فريبنده؛ برترى ها از ناحيه عدد و عده؛ و ساز و برگ جنگى؛ در حقيقت ضعيف و ناتوان اند و در برابر مؤمنان حتماً با شكست روبرو خواهند شد.

شكست سه امپرطورى يكه تاز دنيا؛ بريتانيا، شوروى و ناتو؛ در افغانستان و در برابر مجاهدين مؤمن افغان؛ در كمتر از يك قرن؛ مصداق روشن همين رهنمود قرآن است.

ايمان به خدا؛ يعنى ايمان به ذاتى كه متصف به تمامى صفات عليا؛ و حامل همه شايستگى ها در ذات و صفات و افعال است.

اين ايمان؛ باور و التزام به خوبى ها، ارزشها، شايستگى ها، كمال و جمال را ايجاب مى كند و تقاضاء ايمان به خداست.

و عدم ايمان به خدا يعنى عدم باور به ارزشها و شايستگى ها، و انكار از آن.

قرآن در مورد افراد كافر مى فرمايد: كافر؛ حسنى يعنى ارزشها و خوبى ها را تكذيب مى كند.

 وَأَمَّا مَنۢ بَخِلَ وَٱسۡتَغۡنَىٰ ٨ وَكَذَّبَ بِٱلۡحُسۡنَىٰ ٩ فَسَنُيَسِّرُهُۥ لِلۡعُسۡرَىٰ * الليل: 8-10

و اما آن كه بخل ورزيد و استغناء و بى پروائى نمود و حسنى و نيكويى را تكذيب كرد، پس بزودى آسانش سازيم به دشوارگاه.

 يعنى كه كافر بخيل است، بى باك و بى اعتناء است و ارزشها را تكذيب مى كند نمى پذيرد و همين باعث مى شود كه در مسير دشوار راه بيفتد و با فرجام دشوار روبرو شود. .

و در مؤمن مى فرمايد:

فَأَمَّا مَنۡ أَعۡطَىٰ وَٱتَّقَىٰ ٥ وَصَدَّقَ بِٱلۡحُسۡنَىٰ ٦ فَسَنُيَسِّرُهُۥ لِلۡيُسۡرَىٰ ٧ الليل: 5-7

پس اما آنكه عطاء كرد و خودنگهدارى نمود و نيكويى  را تصديق كرد و پذيرفت، پس بزودى آسانش سازيم به آسان راه.

مشاهده مى كنيد كه كافر منكر ارزشهاست، به تفاوتى ميان خوب و بد؛ حق و باطل، حلال و حرام، جائز و ناجائز؛ قائل نيست، هيچ چيزى مقدس در زندگى اش وجود ندارد.

كمونستها، ملحدين و سيكولرها؛ مصداق همين تعريف اند.

حضار عزيز!

اجازه بدهيد؛ در رابطه به صلح و جنگ؛ نيز عرائضى داشته باشم:

1.            جانب اصلى جنگ كنونى؛ ايالات متحده امريكا؛ از اظهارات و اقدامات مسئولين بلند پايه اش نمايان است كه ادامه حضور نيروهايش را در افغانستان مفيد نمى خوانند، آن را جنگ بيهوده و بدون دستآورد تلقى مى كنند، اعتراف مى كنند كه به هيچ يكى از اهداف ستراتيژى جنگى شان در افغانستان نائل نشده اند و حاصلى جز تلفات مالى و جانى نداشته اند. مى خواهند معاهده اى كه با طالبان دارند؛ به زودى و بدون تأخير عملى شود، به زمامداران حكومت كابل نيز گفته اند كه اين معاهده؛ به هر صورت و على الرغم مخالفت شما عملى خواهد شد. در رابطه به آزادى زندانيانى كه فرانسه و آستراليا با رهائى شان مخالفت كرده اند و حكومت به خاطر ارضاء اين دو كشور؛ فيصله لويه جرگه مشورتى را نيز زير پا گذاشت، گفته اند كه اينها نيز رها خواهند شد

2.            حكومت كابل خواهان ادامه وضعيت فعلى، ايجاد موانع در برابر صلح، به تأخير انداختن آن تا برگزارى انتخابات رياست جمهورى امريكا اند. اما چاره اى جز خضوع و تسليم شدن به اوامر نيروهاى خارجى ندارد.

3.            هند بنابر رقابتهايش با پاكستان؛ نه تنها از روند فعلى صلح راضى نيست و از آن حمايت نمى كند؛ بلكه برداشتش اين است كه حضور طالبان در حكومت به ضرر دهلى و به نفع  اسلام آباد است. هند در زمان اشغال كشور توسط نيروهاى اتحاد شوروى؛ از حكومت كابل حمايت مى كرد و با مجاهدين در هر عرصه اى به مخالفت مى پرداخت. امروز نيز تصميم دهلى اين است كه حكومت كابل را در ساختن مليشه هاى قبلى؛ اگر دقيقتر بگوييم استخدام مجدد مليشه هايى كمك كند كه داكتر نجيب استخدام كرده بود؛ آنهم در پايان اقتدارش و پس از آن كه اردو توان مقاومت و ادامه جنگ را از دست داد؛ راپورها حاكيست كه هند تمويل و تجهيز اين مليشه ها را به عهده گرفته، كار ساختن و تجهيز و تمويل اين مليشه ها آغاز گرديده، مخصوصاً در شمال كابل و ولايات شمالى كشور.

4.            ايران مكرراً گفته است كه در مذاكرات دوحه شريك نيست و از آن حمايت نمى كند!! به همه هويداست كه ايران وضعيت كنونى افغانستان و ادامه جنگ در كشور ما را به سود خود گرفته، و منافع ملى اش با ادامه جنگ در افغانستان گره زده است. همين اكنون 80 در صد ماركيت افغانستان در كنترول ايران است، سالانه بيش از ده مليارد دالر؛ صادرات به افغانستان دارد، 70 در صد اجناس ايرانى بدون پرداخت محصول گمركى و قاچاقى وارد افغانستان مى شود.

علاوه بر اين؛ جنگ در افغانستان باعث شده تا گاز و نفت آسياى مركزى، به مهمترين مركيت آن در پاكستان و هند؛ انتقال نيابد و اين ماركيت از دست ايران خارج نشود.

مسئله آب افغانستان از نهرهاى هريرود، فرارود و رود هيلمند؛ كه در سالهاى جنگ؛ بدون اعمال محدوديتها از سوى حكومت كابل و بنابر جنگ؛ به ايران سرازير مى شود و ايالتهاى شرقى ايران چون سيستان و خراسان و زاهدان را آبيارى مى كند؛ قضيه مهمى ديگر است كه از علاقه مندى ايران به صلح در افغانستان مى كاهد.

5.            چين و پاكستان در رابطه به افغانستان موضعگيرى يكسان و همآهنگ دارند، نه تنها از روند صلح حمايت مى كنند، و از نتائج آن تشويشى ندارند؛ بلكه آن براى منافع منطقوى خود مفيد مى شمارند، مخصوصاً اگر منتج به كمرنگ شدن حضور هند در جريانات بعدى افغانستان شود.

6.            برخى از كشورهاى عربى؛ باوجود روابط تنگ با امريكا؛ با روند كنونى صلح مخالف اند و از آن نه تنها حمايت نمى كنند؛ بلكه از موالضع مخالفين صلح حمايت مى كنند. در كشورهاى كشورهايى را نيز سراغ داريم كه در جبهه مقدم جنگ عليه اسلامگرايان قرار گرفته اند، و و در هر جا با نيروهاى اسلامستيز جبهه مشترك ساخته اند.

7.            با توجه به تمامى اين حقائق مى توان گفت كه در برابر صلح دشمنانى زيادى در كمين اند و نمى گذارند افغانها به صلخ دست بيابند و به جنگ خاتمه ببخشند، شبكه هاى خطرناك، قدرتمند و ثروتمند جاسوسى كه رقابتهاى شان را به افغانستان انتقال داده اند و بر آغاز و دوام اين جنگ نيابتى سرمايه گذارى هاى هنگفتى داشته اند، به آسانى ما را رها نخواهند كرد و از شرارتها دست نخواهند كشيد، ولى اگر افغانهاى مؤمن دست به هم بدهند، بر خدا توكل كنند، و تصميم بگيرند كه كشور را از وضعيت دردناك نجات مى دهند؛ خدواند قدير آنان را كمك خواهد كرد و در جنگ پيروز خواهند شد. به اميد فرارسيدن آن روز.

سبحانك اللهم بحمدك نشهد ان لااله الا انت نستغفرك و نتوب اليك

تبصره / نظر

نظرات / تبصري

د همدې برخي څخه

شریک کړئ

ټولپوښتنه

زمونږ نوي ویبسائټ څنګه دي؟