No-IMG

شهرت کاذب، پایان کاذب!

دکتور محمد حلیم تنویر

 

قابل توجه عبدالله بهیر!

آیا در تاریخ جهان شنیده و یا خوانده ای که نواسه به پدرکلانش توهین نماید؟ و تو خود را افغان میدانی که به یقیین افغان نیستی!

ترا هیچ فردی نمی شناخت، ولی با استفاده از رابطه یی خانواده گی، شهرت کاذب پیدا نمودی!

تو هیچ پیام افشاگرانه وخیانت نداری، جز اینکه با چهره شرم آور وخجالت زده ات، در گرو دستگاه  استخباراتی بیگانه گان قرار گرفتی!

تو هیچ حرفی در تخریب پدرکلانت نداری، جز سخنان مستهجن دشمنان افغانستان را که از سال هاست نشخوار می کنند، تکرار نمودی!

تو پدر کلانت را توهین کردی، مادر و پدرت را سرافگنده نمودی، خانواده ات را از خود دور انداختی، به اعضای حزب بزرگ و مبارز افغانستان دروغ گفتی و میدانی که وجداناْ تو به  افغانستان  و آرمان های جهاد و مبارزه آزادیخواهانه این سرزمین خیانت کردی!

میدانم! تو در حقیقت درست تربیه نشدی. عقده مندی ات در برخورد ها با پدرت بود و است. تو در برابر برادرت عقده مندانه  پدر کلانت را هدف قرار دادی. زیرا او از شهامت برادرت عبیدالله و تحصیلات اش قدردانی نمود. و تو اکنون که ازدواج کردی، در حمایه افکار دیگران عقده های درون خانواده گی ات را زیر نام (مبارزه) در تخریب و بدگویی به شخصیت مسلمان، مبارز، متقی، و فرا منطقوی حکمتیار آغاز نمودی تا عقده گشایی کنی و همه اعضای حزب اسلامی افغانستان را که از پنجاه سال بدینسو شهادت داده و در بدترین شرایط هنوز هم مبارزه دارند، در ماتم نشاندی. در واقع تو بع پرکلانت توهین و بدگویی نکردی بلکه تو به هزاران اعضا و خانواده های شهید این سرزمین تخم ناامیدی و بی حرمتی را کاشتی!

دیدگاهت از گفتارت آشکارا می شود. تو اکنون مخالف ارزش های دینی به دکتور نجیب القاب محترمانه میدهی و به نیکه ات با الفاظ رکیک بدگویی می کنی. و بدان هیچکسی ترا در آغوش نخواهد گرفت. زیرا از باطل دفاع و از حق بدگویی کردن، راه و روش  انسان عاقل و با تربیت نیست.

من از تو توقع و گفتنی بیشتر ندارم. ولی میخواهم آنچه اسناد و منابعی که بتواند خیانت حزب اسلامی و قیادتش را در برابر مردم افغانستان و جهان اسلام ثابت نماید، قبل از هر بدگویی عقده مندانه باید ارایه نمایید تا گفتارت را مصداق گردد. ورنه  در این ماه مبارک از خداوند(ج) در هر نماز میخواهم تا ترا به بدترین جزا دنیایی و آخرت مواجه کند! و روزی خواهد رسید که منفور جامعه  قرار داشته باشی!

از غیرت بهیر پدر عبدالله بهیر تقاضا می گردد تا در برابر  اظهارات غیر مسولانه فرزند ناخلف اش برای اعضای حزب اسلامی و ملت افغانستان پیامی بدهد!

از رهبری حزب اسلامی افغانستان  (از محترم حکمتیار صاحب) شدیداْ . اکیداْ تقاضا دارم تا بدون هیچگونه ملاحظه یی  و بخاطر منافع اسلامی و ملی افغانستان و در جهت پیروی از اساسات و منشور حزب اسلامی ، منبعد این حزب را از موجودیت افراد خانواده گی برهانند و اقتدار  را به اعضای متعهد این حزب و شورای رهبری سپرده، اعضای خانواده را از منصب اجرایی  حزب اسلامی بدور نموده و زمینه انتخاب زعامت آینده حزب اسلامی افغانستان را هرچه زودتر مساعد ساخته و قدرت و ابتکار عمل را  به اعضای متعهد این حزب بسپارد.

تبصره / نظر

نظرات / تبصري

ذبيح الله خورشيدى

سلام تاسو ټږلو ته هيله ده روژمو په خوشحالۍ پيل کړې اوسي ،له خداى تعالى غواړم زموږ ټولو عبادتونه قبول کړي الهي امين. زما عرض د شهادت چلونکو او د حزب اسلامي قدرمنو غړو ته داده چې د عبدالله بهير په خبرو تبصره ونه کړي ،ټو عاقل انسانان پوهيږي چې د هغه خبرو کې څومره قوت پروت او څه مشکل پيدا کولى شي. دا هڅې چې د ډاکټر بهير زوى کوي زره مشکل هم چاته نه شي اړولى او نه څوک پرې باور کوي خو که تاسو په دې برخه کې موضوع ګيري کوٸ دا مسله خرابوٸ او دښمانانو ته يې با اهميته کوٸ. هيله ده همداسې يې پرېږدٸ. درناوى

احمد

جنایت کارانو ، قاتلینو او د دې وطن منحسو څیرو ته لکه ګلبدین حکمتیار او نور دجګړې او تباهۍ رهبرانو ته دنړۍ هیڅ انسان که زره د وجدان اهل وي طرفداري او دفاع نسي کولای دا میلیونونه یتیمان کونډي معیوبین که تاسي نه ویني ړانده او کاڼه یاست الله تعالی یې ویني لږ شرم وکړي که د انسان زړه مو په وجود کي وي

Naqibullah

نه يوازي له حکمتيار، بلکه ټول مجاهدین د وطن په ورانیو کې په یوه نحو لاس لري او عام وطنوال په همدې خاطر ترې خفه دی

د همدې برخي څخه

شریک کړئ

ټولپوښتنه

زمونږ نوي ویبسائټ څنګه دي؟

زمونږ فيسبوک