No-IMG

روز پنجم تظاهرات در مصر، امروز جمعه خشم است

محمد علی تاجر و هنرمند مصری گفت که تعداد معترضین علیه وخیم شدن اوضاع زندگی در مصر روز به روز در حال افزایش است ، که به گفته وی ، موفقیت در تظاهرات به اصطلاح جمعه خشم ، که امروز انتظار می رود ، پیش بینی می کند.

محمد علی در ضبط جدیدی که در صفحه فیس بوک خود منتشر شد ، گفت که تظاهرکنندگان در طی روزهای گذشته در روستاها و استانهای مختلف مصر ، شهامت را به گروههای بزرگی از مردم مصر داده اند تا در تظاهرات امروز علیه سیاست های مقامات مصر با قدرت تظاهرات کنند.

دیروز ، برای پنجمین روز متوالی ، در میان فراخوان های تظاهرات با شعار "جمعه خشم 25 سپتامبر" ، در حالی که عکس هایی از آزادی نیروهای امنیتی منتشر شد ، تظاهرات محکوم کردن وخیم شدن شرایط زندگی در چندین منطقه از استان جیزه و بنی سوف ، در اعتراض به بدتر شدن شرایط زندگی ، تجدید شد. شلیک به سمت تظاهرکنندگان عصر چهارشنبه ، استان جیزه.

مقامات تعداد معترضین را دستگیر کردند ، 150 نفر از آنها در دادسرای امنیت کشور حاضر شدند ، در حالی که نخست وزیر مصطفی مادبولی از تمدید مهلت دریافت درخواست در پرونده سازش مربوط به تخلفات ساختمانی برای یک ماه ، یعنی تا پایان ماه اکتبر آینده ، خبر داد و وی متعهد شد که دولت هیچ املاکی را تخریب نخواهد کرد. ساکن

فعالان مصری ویدئویی را از شلیک گلوله های زنده از سلاح گرم اتوماتیک توسط سربازان نیروهای امنیتی مرکزی در تلاش برای متفرق کردن تظاهرکنندگان در چهارشنبه گذشته پخش کردند.

در هنگام پراکندگی تظاهرات در روستای کافر قندیل در استان جیزه ، تظاهرکنندگان با سربازان درگیر شدند و به طرف آنها سنگ پرتاب کردند.

دهها نفر از اهالی روستا برای خواستار عزیمت سیسی بیرون آمدند و این حکم نظامی را محکوم کردند.

تبلیغات

مصری ها همچنین علیه عبدالفتاح السیسی رئیس جمهور مصر در روستای منصوریا در استان جیزه تظاهرات کردند و معترضین علیه سیسی شعار دادند و خواستار عزیمت وی ​​شدند.

بار

از طرف دیگر ، ده ها وکیل برای محکوم کردن اعمال قانون مالیات بر ارزش افزوده برای آنها ، در مقابل مقر کانون عمومی وکلا در مرکز قاهره یک ایستگاه اعتراضی ترتیب دادند.

وكلا گفتند كه آنها خدمات عدالت را ارائه می دهند و از مردم مصر دفاع می كنند ، آنها كالایی را كه نیاز به اعمال مالیات بر ارزش افزوده دارد نمی فروشند و مانعی برای اجرای وظایف قانونی و قانونی خود نیستند.

وکلا پنجشنبه گذشته تحصن قبلی را ترتیب داده بودند و از شورای عمومی وکالت خواستار تشکیل جلسه اضطراری برای متوقف کردن اجرای این قانون شدند که آنها آن را قانون جمع آوری توصیف کردند و تهدید به اقدامات پله ای در صورت عدم توقف آن شدند.

تبصره / نظر

نظرات / تبصري

د همدې برخي څخه

شریک کړئ

ټولپوښتنه

زمونږ نوي ویبسائټ څنګه دي؟