دو چهره ی بدتر از کرونا اقای غنی و عبدالله | شهادت 

4th April, 2020


نوی سرمقالی

لیکنی

د‌حزب‌اسلامی امیر‌ ورور حکمتیار

ویډیو

رادیو

ترانی

تفصیل

دو چهره ی بدتر از کرونا اقای غنی و عبدالله

حامد عزیزی

2020-03-20

خدا را شکر است که ویروس کرونا به مقایسه سایر کشور های جهان، کمتر کشور عزیز مانرا تهدید مینماید که تا حال شاهد مرگ و میر درین عرصه نمی باشیم ، که این یک خبر خوش است ، مگر متاسفانه به بحران خطرناک سیاسی عاید شده بوسیله دو نفر عین وغین که جامعه علیل و مریض مارا مانرا تهدید مینماید کمتر به ان توجه صورت میگیرد .

شما شاهد اید که از بدو وجود ویروس حکومت وحدت ملی تا حال تنها ۴۵ هزار از اردوی ملی جان های شیرین شانرا از دست داده اند و تعداد کشتار و زخمیان مردم بی گناه و مظلوم از دهها هزار بیشتر است وتعداد انسانهای که از انطرف جبهه مخالف کشته و زخمی اند به الله متعال معلوم است .

اگر دست اورد های سیاسی ، اقتصادی و امنیتی حکومت وحدت ملی را مورد بر رسی قرار دهیم این حکومت و در راس ، این دوچهره نمره قبولی رابدست اورده نمی توانند .

در عرصه اقتصادی افغانستان هنوز هم متکی بر کمک های خارجی است ، میزان فقر شدید به بالای ۵۰ ٪ و نرخ بیکاری بالا ست و کدام پروژه بزرگ خارجی را شاهد نبودیم به جز کاسا ۱۰۰۰ را که جنبه تبلیغاتی داشت ، تا هنوز وارد کننده گندم از خارج میباشیم یک لقمه نان موجود را نیز از دسترخوان مردم د ر ربودند زراعت در حال رکود و مهار اب یک افسانه ی بیش نبود در فساد اول نمره ودر توانایی مدیریتی اخر نمره برامدند.

این دو با وجود ناکامی های بی شمار و دروغ های شاخدار بازهم بی شرمانه استین را بر زده اند که اگر چند قطره خون در جان های نیمه جان این ملت مظلوم باقی مانده باشد ، مثل زوز (شلند ) بمکند . اینها با ایجاد کشمکش مصنوعی و بحران سیاسی و اعلان دو حکومت در فاصله چند صد متری نزدیک باهم ، می خواهند توجه باداران خارجی شانرا به خود جلب نمایند تا ترفندی برای ادامه یک سناریوی حکومت ناکام و پوشالی وحشت ملی را ، منتها تحت نام دیگرادامه دهند ، ولی چنین فکر میشود که دوره این ویروس ها رو به اتمام است کیت تشخیصی مشخص شده و انتی ویروس در حال شکل گرفتن است ، و انروز دور نیست که این دو ویروس مهلک بوسیله واکسین تمام عیار صلح از پا درایند و جای شانرا محیط پر عافیت و سالم و عاری از همه مکروب ها و ویروس ها بگیرد .

الیس الصبح بقریب .'حامد عزیزی'   سرمقالی
پخواني سرمقالي

واپس


اخبار

شعر و ادب

شهیدانو کاروان

4th April, 2020