تفصیل | ډیلې شهادت 

28th May, 2020


نوی سرمقالی

لیکنی

د‌حزب‌اسلامی امیر‌ ورور حکمتیار

ویډیو

رادیو

ترانیتفصیل

هم پذیری راه حل معضله افغانستان است

حامد عزیزی

2020-04-01

عنوان بالا جمله مرغوبی است که رهبر حزب اسلامی جناب حکمتیار  صاحب در بیانش بر آن ترکیز نموده اند .
راستی هم تجربه نشان داده است که رمز پیروزی و موفقیت ،استحکام و پایداری هر ملت، جامعه ، گروه سیاسی، در گرو اتحاد و همبستگی و یگانگی و هم پذیری و هم دلی اجتماعی افراد ان جامعه یا گروه مزبور، خلاصه میشود ، به همین منوال اجتماع و گروهی که از چنین صفات متعالی برخوردار باشند، مطمینا برپا ، ماندگار و بادوام بوده ، شکست و زوال،  ازهم گسیختگی و تفرقه صفوف برایش پیش نخواهد آمد. 
اجتماع و گروپ سیاسی که افراد ان یک دل و یک صدا ، برای اهداف ، ارمان ها و ارزش های اجتماعی و حزبی خویش احترام قایل باشند، دست خوش وسوسه های خود بینی و تک روی نه شده، اجازه نمیدهند دشمن در بین آنهانفوذ نمایند .
یقینا ، هم پذیری و احترام به رای دگران ، استبداد فکری را می زداید و راه را برای شگوفایی استعداد هاو شخصیت سازی مهیا ساخته ، هر عضو تصویر و نقش خویش را در باروری اهداف و ارمان های مشترک ، عملا مشاهده میکند و بر آن می بالد و حس خدمت و کار بیشتر را وجیبه خویش می داند .
فلهذا رهبر حزب با یک جمله ، گر چه موجز و کو تاه ولی با مفهوم اشاره نموده اند  ، که روزنه امیدی به درخشیدن تو حید صفوف  حزبی زیر چتر واحد در افق عملکرد ها و افکار بزرگان را نشان میدهد .
بیایید ، عملا این جمله مرغوب را از  خانه حزبی خود آغاز نماییم و نمونه برای سایر اقشار جامعه گردیم . هر برادر حزبی از هر آدرسی که به مقام و منصبی معرفی میگردد ، بازهم برادر ما است ، زیرا ماهمه دارای فکر و ارمان مشترک ایم و فکر هیچگاه با تغییر مکان، تغییر نمی خورد. همه دوستان بلا استثنا محترم اند ، و برای ما قابل افتخار . ولی چیزیکه ملالت آور است اینکه هم پذیری را هنوز شعار میدهیم ، مگر در عمل از خورد تا بزرگ به ان چندان پابند نیستیم .
در صفحات متعهدین ، همه وقت گرانبها را در زدودن شخصیت دگران و بزرگ منشی و پاکی خود  صرف میکنیم ، بی خبر از آنکه عدم هم دلی و یکدگر پذیری ، حزب میلیونی ما با داشتن سابقه طولانی مبارزه در معادلات سیاسی و تقسیم قدرت در کجا قرار دارد ؟ 
آیا وقت هم پذیری فرا نرسیده ؟
 افلا تعقلون ؟
 افلا تدبرون؟د لیکوال لیکني
پخواني لیکني

واپس


اخبار

شعر و ادب

شهیدانو کاروان

28th May, 2020