تفصیل | ډیلې شهادت 

14th July, 2020


نوی سرمقالی

لیکنی

د‌حزب‌اسلامی امیر‌ ورور حکمتیار

ویډیو

رادیو

ترانی

تفصیل

شهيد محراب، مولوى غلام حضرت سابق آمر مجاهدین حزب ا

2018-09-17

در هواى مشکبو و خيابان هاى رستگارى شهادت!! مردى گام برداشته است که صداى رسايش از طريق محراب، دلنشين و بگوش و جان ميرسيد و عزم متين او در اداى فريضه جهاد نيز پهناى محبتش را در فراز سنگر به نجوا فرا مى خواند، صداى دل انگيز الله اکبر را که به جان ها نوازش ميداد وديعه الهى ميدانست. این بنده راستين باور مندانه در مسلخ عشق شتافت و زمين لامزروع را با چشمه سار انديشه اش به سبزه زارى مبدال کرد که جماعت بزرگ سرزمينش (جلريز ـ ميدان شهر) از نسيم عطر آگين آن، مشام خويش را تازه کردند.

در اينجا يادى از شهيد محراب است، از قافله سالارى که دنيا را به آخرت وداع گفت و به آرمانهاى والايش نايل گشت هر چند اين کاج تنومند آزادى بدست دشمنان کوردل نقاب پوش که اهريمنانه به وى تاختند و به شهادتش رسانيدند؛ اما بدانيم که قافله صلحى را که اين شهسوار سنگر و انديشه آغاز گر آن شد، در بيکرانه هاى وطن مان هنوز جرس نداى ملکوتى اش مى پيچيد و تنها رداى نازنين صلح است که بر تن جامعه آفت زده مان مى زيبد لا بُد.

مولوى غلام حضرت از پيشگامان نهضت و جهاد در جلريز است و از جمله آن قربانيان محراب که بى باکانه بدست جنايتکاران آنجا در حاليکه با صلح و کلام الهى تعهد بسته بودند با ٩ تن از همسنگرانش يکجا در دام نيرنگ ابليس مآبانه آن ها را گرفتار ساختند و اعتمادش بر کلام الهى اين راهيان راه خدا را در گرو اعتماد، هدف رگبار مزدوران رژيم کمونيستى قرار داده و با ٩ تن از همسنگران با وفايش به شهادت مى رسانند. در حاليکه در آخرين روز هاى هفته شهيد قرار داريم.

شهادت این راهیان راه خدا را گرامی داشته، برای شان از بارگاه ایزد متعال بهشت برین آرزو می کنیم.

تاریخ شهادت ایشان سال 1363 هـ ش می باشد.
واپساخبار

شعر و ادب

شهیدانو کاروان

14th July, 2020