تفصیل | ډیلې شهادت 

27th January, 2020


نوی سرمقالی

لیکنی

د‌حزب‌اسلامی امیر‌ ورور حکمتیار

ویډیو

رادیو

ترانیتفصیل

اجماع احزاب سیاسی در رابطه به انتخابات، یک پیشنهاد معقول و عملی است

2018-07-27

امير حزب اسلامى افغانستان در يک نشست خبرى که در آن خبرنگاران داخلى و خارجى حضور بهم رسانيده بودند به سؤالات آنها جواب ارائه نمودند.

امير حزب اسلامى فرمودند: هدف اين کنفرانس وضاحت مزيد در مورد نشست مشترک اخير احزاب ميباشد. ايشان در ابتدا براى خبرنگاران معلومات تفصيلى ارائه و بعد به جواب پرسش هاى آنها پرداختند.

جناب حکمتيار در قسمتى ازين کنفرانس فرمودند: اجتماع احزاب سياسى در ارتباط به انتخابات طرح مقعول و عملى را پيشنهاد ميکند که در تاريخ افغانستان موقف روشن و يک تهداب بى مثال است.

ما شاهد رقابت هاى منفى، جنگ ها و جار و جنجال ميان احزاب، بخاطر سرکوبى حريف و رقيب سياسى بودند، اما امروز درين نشست ها نشان دادند که اختلافات خويش را پايان بخشيده ودر مسايل پيچيدهء ملى مانند انتخابات در ميان هم توافق و تعهد مى نمائيم.

امير حزب در قسمتى از سخنانش گفتند: بايد واضح  نمائيم، نشست ما نه کدام ائتلاف بوده و نه باز نمودن يک جبهه بر ضد دولت مى باشد.ايشان اضافه نمودند: ما به الفاظ واضح  به رئيس جمهور گفته ايم، نه مشارکت در قدرت را مى خواهيم، نه وزارت، نه ولايت ها و نه سفارت و نه امتياز سياسى را مطالبه مى کنيم. فقط مى خواهيم، انتخابات آينده شفاف و عادلانه باشد.

محترم برادر حکمتیار در سخنان شان از تقلب گسترده در روند ثبت نام رأی دهندگان معلومات داده و نمونه هایی از تذکره های تقلبی را همراه با استیکر های جعلی به خبرنگاران نشان دادند. واپس


اخبار

شعر و ادب

شهیدانو کاروان

27th January, 2020